HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'li milletvekilleri çıkarken mahkeme salonunda tansiyon yükselmişti! Tartışma yaratan görüntülerden sonra fezlekeler Adalet Bakanlığında

Geçtiğimiz günlerde CHP'li milletvekillerin de katıldığı, Yalova Belediyesi hakkında Yalova 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada gerginlik çıkmış, o anlara ilişkin görüntüler görüntüler tartışmalara konu olmuştu. Hakimlere hakaretle suçlanan CHP'li milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Akdoğan hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

CHP'li milletvekilleri çıkarken mahkeme salonunda tansiyon yükselmişti! Tartışma yaratan görüntülerden sonra fezlekeler Adalet Bakanlığında

CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yargılandığı davada yaşananlar gündemdeki yerini koruyor. Mahkemede CHP'li vekillerin salondan çıktığı anlarda yükselen tansiyon kameralara da saniye saniye yansımış, o anlar beraberinde tartışmaları da getirmişti. Duruşmada Salman'ın avukatı, mahkemeye sunulan raporların lehlerine olduğu ve davanın çok fazla uzayacağı gerekçesiyle müvekkilinin dosyadan bağımsız yargılanması talebini bildirmişti. Gerginlik tam da bu sıralarda çıktı.

CHP'LİLER TEPKİ GÖSTEREREK SALONU TERK ETTİ

Avukatın talebi mahkemece reddedildi. Bunun üzerine duruşmaya katılan CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri, yüksek sesli tepkilerle mahkeme salonunu terk etmişti. Duruşma ise izleyicilere kapatıldı.

FEZLEKE BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Tüm bu yaşananların ardından CHP'li üç milletvekili hakkında fezleke hazırlandı. Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Akdoğan hakkında duruşma sırasında mahkemeye yönelik sözleri nedeniyle, hakimlere alenen hakaret ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarından hazırlanan fezleke, TBMM’ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

"YARGILAMAYA MÜDAHALE, MAHKEME HEYETİNE HAKARET, TEHDİTVARİ SÖZLER"

Fezlekede, Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ile Turan Aydoğan’ın duruşma sırasında yargılamaya müdahale edip, mahkeme heyetine hakaret ve tehditvari sözler ederek kürsüye yürüdükleri ifade edildi.

Kaynak: DHA-İHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler