HABER

CHP Mersin İl Başkanı'ndan "fişleme" iddiası

CHP Mersin İl Başkanı Şanlı, AKP'nin işçilere barkot dağıttığını ve miting girişinde kontrol yapılarak, mitinge katılıp katılmadıklarını fişlediğini öne sürdü.

Asuman Deynekli Bildiriyor- CHP Mersin İl Başkanı Şanlı, AKP'nin işçilere barkot dağıttığını ve miting girişinde kontrol yapılarak, mitinge katılıp katılmadıklarını fişlediğini öne sürdü.

CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı il binasında basın toplantısı yaparak, AKP’nin 4 Eylül mitinginde kurumlarda çalışan işçilere mitinge katılmaları için barkotlu fişleme yaptığı iddiasında bulundu.

Şanlı basın toplantısında, AKP’nin Mersin’de yaptığı mitinge tüm ilçelerden insan taşındığını vurgulayarak, AKP tarafından insanların mitinge katılımı için baskı yapıldığını da iddia etti. Başkan Şanlı, "Kurumlarda çalışan işçilere mitinge katılmaları için barkot dağıtmış ve miting alanına girişte barkotlar cihazlardan okutularak mitinge katılıp katılmadığı fişlenmiştir" diyerek elindeki barkotları gösterdi.

Şanlı, Mut Kaymakamlığı'nın da fişleme yaptığını ileri sürerek, Mut Kaymakamlığı’nın resmi yazı ile mitinge katılacak kurumların araçlarının isminin bildirilmesini talep eden yazısını basın mensuplarına delil olarak gösterdi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön