CHP Milletvekili Haberal, Zonguldak'ta

Ergenekon davasında tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Ereğli ve Alaplı ilçelerinde vatandaşlarla bayramlaştı, yağlı güreşleri izledi.

Zonguldak - Haberal, beraberinde CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve partililerle Soğanlıyörük köyündeki Subaşı Camisi'nin avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı.

Vatandaşlara hitaben konuşan Haberal, insanların güvenine layık olmaya çalışacaklarını söyledi.İlköğretim ikinci sınıfa kadar teyzesinin misafir odasında eğitim aldığını belirten Haberal, bugünkü eğitim olanaklarının değerinin bilinmesini istedi.Haberal, Türkiye'de önemli gelişmeler yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:"Bütün bu adaletsizliklere rağmen, insanın hakkı yaşamaktır. İnsanların hakkı olan şeyleri kısıtlamayın. İnsanın birinci derecede hakkı hür yaşamaktır, adalete güvenmektir. Hürriyet ve adalet kısıtlanırsa orada mutluluk yoktur. Bugün en önemli sıkıntı budur. Şu anda sizlerin arasındayım, elbette büyük mutluluk duyuyorum ama kafam oradaki arkadaşlarımla, o demir kapıların arkasını görüyor. Hepimizin görevi, ülkemizde adaleti sağlamaktır. Adaletin olmadığı yerde maalesef zorbalık, ülkenin geleceğinde de çok ciddi sıkıntılar vardır."

- "Ülkenin yükselmesi için ne gerekiyorsa yapmak görevimizidir"

Önce Allah'a, ardından da adalete sığınacaklarını vurgulayan Haberal, "Suç varsa mutlaka cezası olması lazım. Suç yoksa, siz biliyor musunuz demir kapıların arkasının ne olduğunu? Sabah açılıyor, akşam açılıyor. Ülkenin yükselmesi için ne gerekiyorsa yapmak görevimizidir" diye konuştu.Partisinin Ormanlı belde teşkilatı önünde de vatandaşlara hitap eden Haberal, bir gazetecinin cezaevinden 12 gün erken tahliye edildiği iddiasına yönelik sorusu üzerine, "Kusura bakmayın, böyle işlerle meşgul değilim. Ben şu anda Zonguldak'a nasıl hizmet getirebiliriz, bununla meşgulüm. Küçük hesap yapmasın kimse, herkes kendine baksın" ifadesini kullandı.Haberal, daha sonra Alaplı ilçesi Gümeli beldesine bağlı Karakavuz köyündeki 4. Geleneksel Yağlı Güreş Şenlikleri'ni izledi.CHP Milletvekili Haberal, cezaevinde yazdığı ve vatandaşlara dağıttırdığı "Demir Kapılar Arkasında Zaman ve İnsan" adlı kitabını imzaladı.Güreşlerin onur konuğu Haberal'a güreş ağası Bülent İlik tarafından plaket verildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
KONUŞ SANA GIK MIK EDİYORSUN KAMERALARA..İŞTE BÖYLE TAYYİP ADAM EDER SİZİ..HİZAYA SOKAR
Diğer Haberler