CHP ve MHP il başkanları Vali ile tartıştı

Çorum'da CHP ve MHP il başkanları ile Vali Sabri Başköy arasında tartışma çıktı.

CHP ve MHP il başkanları Vali ile tartıştı

Çorum'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sırasında saygı duruşunun Atatürk ve şehitlerden söz edilmeden yapılmasına tepki gösteren CHP ve MHP il başkanları ile Vali Sabri Başköy arasında tartışma çıktı. Vali Başköy'e tepki gösteren iki il başkanı töreni terk etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bugün saat 09.30’da Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Çorum Belediyesi'ne ait çelenklerin anıta konulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Tören sonunda MHP İl Başkanı Ercan Daşdan ve CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ile Çorum Valisi Sabri Başköy arasında, "Neden Atatürk ve silah arkadaşları, aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu denilmedi" yüzünden kısa süreli gerginlik çıktı.

Tören sonrası Çorum Valisi Sabri Başköy’ün yanına yaklaşan MHP İl Başkanı Ercan Daşdan, "Vali bey, kim için, ne için saygı duruşunda bulunuldu. İsim yok, bir şey yok, bu iş iyice laçkalaştırıldı" dedi. Vali Sabri Başköy ise, "Yönetmelikte bu böyle tarif edilmiştir. Hiçbir hata yok, bu olayı polemik konusu yapmaya da gerek yok" diye cevap verdi.

Araya giren CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ise, "Tören komutanı Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu demesi lazım. Bunlar neden söylenmiyor ve sürekli aynı hatalar tekrar ediliyor. Törenlerde bu tür hatalar gelenek haline getirildi" dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas bu tartışmayla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sayın Vali 'Hata yok' diyor. Ona göre hata yokmuş, geçmişte de aynı hatalar yapıldı. O iki kelimeyi söyleyeceksiniz. Atatürk ve silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için diyeceksiniz. Bu topraklar o şehitlerimizin kanı ile sulandı. Bağımsızlığımız o şehitlerimizin kanları ile kazanıldı. Onları şükranla, minnetle anıyoruz" diye konuştu. İki il başkanı daha sonra tören alanını terk etti, devam eden programlara katılmadı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
türklügü akapelilerin kafasına vura vura kafasına sokar bu millet.atatürk üde bayragıda sokacak kafalarına.gerekirse kafalarını kıra kıra.
hayır anlamıyorum bu Atatürk sizlere ne yapmış? bunlar bizim milli değerlerimiz onlara bile sayğınız yok örnek alın başkalarını örnek nasılda milli değerlerine sahip çıkıyorlar...
valiler her bildiklerini unuttu,beyin hücrelerinde akp den millet vekili belediye başkanı olma hayalleri var.
Kurtulus savasini kin kazandiysa oba saygi olur.sahte maresallere degil
ATATÜRK anıtına çelenk konulup, ardından saygı duruşuna geçilmişse ve de günlerden 30 ağustos ise bu saygı duruşu ancak ve ancak ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARI için olur...ardından hep bir ağızdan söylenen İSTİKLAL MARŞIMIZda işin onay kısmıdır...altında başka manalar arayıp, ortamı germek doğru değil...
normaldir:) çorumun ismi çoğu rum dan gelir..araştırın bakın..o şehirede onun gibi bi vali atamışlar...atatürk türktü türklüğüde severdi ama şimdiki hükümet sevmiyor...o yüzdende normaldir....mesela akp lilere bakın şehitleri anarken kandil dağına döner çünkü onların şehitleri kandil dağlarında domuz gibi geberen pkk lılardır da o yüzden
Bunlarınki üzüm yemek değil bağcıyı döğmek.Lan hıyarlar bu bayram ne bayramı ne için kutlanıyor.Adam atatürk anıtına çeln koymuş ve saygı duşunu yapmış Daha ne olacaktı bayramın adı zaten kazanılan bir savaşın kutlaması.Elbetteki savaşı kazanan tüm askerler anmak için yapılıyor.Yani sen elli seferde ansan aynı bir seferde ansan aynı sizinkisine densizlik denir.
Diğer Haberler