HABER

CHP'den Gaziantep Belediye Başkanı'na yolsuzluk suçlaması

ANKARA (ANKA) -CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in "72.5 trilyonluk arsa vurgununun ortaklarını" açıklayamadığını belirterek, yeni bir yolsuzluk iddiasında daha bulundu.

Bir hayırsever tarafından yaptırılan Oya Bahadır Yüksel Özel Eğitim Okulu ve Özel Eğitim Hizmetleri Okulu'nun hizmet ihalesini alan şirketle yapılan 15 aylık sözleşme ile toplam 3 milyon TL'ye yakın para ödeneğini belirten Ağyüz "Acaba Asım Güzelbey yeniden adaylığını, 72,5 trilyonluk arsa vurgunu ortaklarına ve tüm sağlık hizmetlerinin ihalesini verdiği şirkete mi borçlu?" sorusunu yöneltti.

Ağyüz yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'le ilgili yeni iddialarda bulundu. Güzelbey'in daha önce 72.5 milyon TL'lik arsa vurgununun ortaklarını açıklamadığını savunan Ağyüz, "Bir hayırsever tarafından yaptırılan Oya Bahadır Yüksel Özel Eğitim Okulu ve Özel Eğitim Hizmetleri Okulu bugüne dek 11 öğrencinin barındığı Rehabilitasyon Merkezinin hizmet ihalesini alan şirketle yapılan 15 aylık sözleşme ile toplam 3 trilyona yakın para ödenecektir. Yeterli eleman ve eğitim donanımı olmayan bu şirket neden kayırılıyor, tüm sağlık hizmetlerinin ihalesi bu şirkete neden veriliyor? Acaba Asım Güzelbey yeniden adaylığını, 72.5 trilyonluk arsa vurgunu ortaklarına ve tüm sağlık hizmetlerinin ihalesini verdiği şirkete mi borçlu? Bu ve daha önceki sorularıma açıklama bekliyorum ve yeniden kendisini her konuda tartışmaya davet ediyorum"dedi.

-SORU ÖNERGESİ VERDİ-

Ağyüz, iddialarını soru önergesiyle Meclis gündemine de getirdi. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya yönelttiği soru önergesinde Ağyüz "Sokak çocukları ve madde bağımlıları rehabilitasyon ve eğitim merkezi olarak Büyükşehir belediye başkanlığınca hayırsever katkısı ile yaptırılan ‘Oya Bahadır Yüksel Özel Eğitim Okulu ve Özel Eğitim Hizmetleri Okulu' bakanlığınızın bilgisi dahilinde mi hizmet vermektedir? Adı geçen rehabilitasyon merkezinde kaç çocuk tedavi görmekte ve barınmaktadır? İhale bedeli, barınan ve tedavi gören öğrenci sayısı ile oranlandığında astronomik değil midir?" diye sordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler