KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Cilt problemleri için cilt bakımınızı değiştirin! TikTok'ta trend olan 'Cilt Döngüsü' uygulamasıyla 20 yaş genç görünün

  Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor. Daha bakımlı ve güzel bir görünüm için ciltte bulunan pürüzlerin giderilmesi gerekiyor. Cilt problemleri için ilk olarak cilde uygulanan bakımlara dikkat etmek gerekiyor. TikTok üzerinde trend olan 'Cilt Döngüsü' bakımı ile kısa sürede cilt sorunlarınızdan kurtulacağınız belirtiliyor.

  Cilt problemleri için cilt bakımınızı değiştirin! TikTok'ta trend olan 'Cilt Döngüsü' uygulamasıyla 20 yaş genç görünün

  Ciltte zaman zaman çeşitli problemler meydana gelebiliyor. Bu problemler dönemsel olarak artan stres, hormonal bozukluklar, genetik, makyajlı uyumak, sağlıksız beslenmek, sigara kullanmak, yastık kılıfını düzenli olarak değiştirmemekten kaynaklanabiliyor. Cilt problemlerini düzeltmek için çok farklı bakım ürünleri ve maskeler kullanılıyor. Bu bakımlardan etkin sonuçlar almak için ilk olarak cilt temizliğine ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. TikTok'ta paylaşılan Cilt Döngüsü ile de çok kısa sürede cilt sorunlarınızdan kurtulabileceğiniz belirtiliyor.

  CİLT DÖNGÜSÜ NEDİR?

  Yeni Proje - 2022-09-14T151052.222

  Cilt döngüsü, özellikle TikTok'ta trend olan cilt bakım rutinidir. Dört günlük olan bu rutin, uygulamalar arasında cildinizin sağlığını iyileştirme amacıyla her gün farklı cilt bakım ürünleri kullanmakla ilgilidir. Eaden, TikTok üzerinden cildindeki genç görünümü göstererek herkesin bu rutini uygulaması gerektiğini paylaştı. Videoyu izleyen kullanıcılardan biri '39 yaşındayım bu şu ana kadar uyguladığım en iyi cilt bakım rutini' dedi.

  Ekran görüntüsü 2022-09-14 150921

  Genel cilt döngüsü rutini, peeling, retinoid kullanma, dinlenme ve iyileşme, ardından tekrarlama sıralamasına bağlı olarak uygulanır.

  Ekran görüntüsü 2022-09-14 150955

  Bu döngünün temelindeki fikir, cildin kendisini dinlendirebilecek ve iyileşmesine fırsat tanıyabilecek kadar araya gün eklemesi yapmak ve kimyasal ürünlerle cildinizin hasar almasını önlemektir.

  CİLT DÖNGÜSÜ NASIL YAPILIR?

  Ekran görüntüsü 2022-09-14 151006

  Cilt döngüsünde bir gece kimyasal peeling yapılıyor. Ertesi gece retinol yapılarak sonraki iki gece cilt dinlenmeye alınıyor. Cildin dinlenme sürecinde mutlaka uygun nemlendiricileri kullanmanız gerekiyor. Healthline'a göre retinol, "ince çizgilerin, kırışıklıkların ve genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltabilen bir "dolgunlaştırıcı" etki yaratan elastin ve kolajen üretimini artırıyor. Cilt iki gün dinlendikten sonra bu uygulamayı tekrar edin.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler