Çipras'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yunanistan Başbakanı kendine göre bir şeyler söyleyip duruyor. Biz Doğu Akdeniz'deki haklarımızı korumaya kararlıyız." sözlerine yanıt verdi.

Çipras'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin eski liderlerinden Dimitris Hristofyas'ın cenazesine katılmak üzere Lefkoşa’da bulunan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına cevap verdi.

Yunanistan Başbakanı Çipras, “Buradan sayın Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum. Ben kendime göre değil; uluslararası hukuk adına, Avrupa Birliği (AB) adına ve hukuk kurallarına karşı saygılı olan uluslararası toplumun adına, mantıklı ve realist bir dil kullanarak konuşuyorum. Yunanistan tek başına değildir. Bölgedeki istikrarın ve barışın sütun taşlarından biridir." ifadesini kullandı.

Çipras, hem Yunanistan’ın hem de Kıbrıs'ın egemenlik haklarını korumakta kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü konuşmada "Yunanistan Başbakanı kendine göre bir şeyler söyleyip duruyor. Ne söylerse söylesin. Biz Doğu Akdeniz'deki haklarımızı korumaya kararlıyız" ifadelerini kullanmıştı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
çipras çok kaşınıyorsun he kirlenmişsiniz sizi bi türk hamamına sokup kese atmak lazım
çipras kadar olamadık kimse bişey diyemiyo kötü yunan a bak
Avrupanin maşası mi olmak istiyorsun..Git ozaman Yunanda yaďa
@omrcnr_2018 sen öyle zannet
@06ayzek06 sen öyle zannederken 16 adamızı işgal edip asker konuşlandırdılar. bırak geri almayı çıkıp iki kelime laf eden bir siyasi olmadı!
@omrcnr_2018 Türkiye diyeceğini diyor ve dediğini yapıyor. 2 sondaj, 2 sismik ve donanma Akdenizde petrol arıyor. Nisan ayın da Deniz ve Hava kuvvetleri tatbikat yaptı. Tayyıp Erdoğan, Enerji bajanı ve Mevlüt Çavuşoğlu her gün açıklama yapıyor. Sen kör ve sağır olmuşsun, bilmediğin konularda fikir yürütme komik olursun.
@independiente şimdiye kadar neredeydin ?? cumhuriyet tarihi boyunca sen burnunun dibindeki adaya neden asker konuşlandırmadın ??? konuşmaya gelince mangalda kül bırakmıyorsunuz .....
ayaklar baş oldu acınızdan ölüyordunuz düne kadar az kaldı ağzınızın payını vermeye
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler