Cizre’de göstericilere polis müdahalesi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, yüzleri maskeli eylemciler polise ve vatandaşların evlerine saldırdı.

ŞIRNAK (CİHAN)- Yola barikat kuran göstericiler, polislere taş, havai fişek ve molotof bombası ile saldırdı. Nur Mahallesi'nde bir araya gelen eylemciler, İdil Caddesi, Nusaybin Caddesi ve Dörtyol kavşağında yola barikat kurup çevreye saldırdı. İdil Caddesi'ne çıkan göstericiler, yoldan geçen araçları zorla durdurup kimlik kontrolü yaptı. Olayın duyulması üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, gruba müdahale etti. Tazyikli su ve biber gazı ile göstericilere müdahalede bulunan polis ekibi, yoğun güvenlik önlemleri aldı. Ara sokaklara kaçan göstericilerle polis arasındaki kovalamaca sürüyor.

Bu arada, göstericiler Nur Mahallesi'nde bulunan 2 sivil vatandaşın evlerine el yapımı patlayıcı ile saldırdı. Patlayıcıların balkonlara düşmesi sebebiyle yaralanan olmadı. Evlerde maddi hasar meydana geldi. Çok sayıda güvenlik gücü ve özel harekat timleri de mahalleye sevk edildi. Mahalleden silah sesleri gelmeye devam ediyor. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bunlar daha iyi günlerimiz yüzde 50
Yılanla çuvala girersen olacağı budur. Bunların istediklerini yaparlarsa TÜRK MİLLETİ HESAPO SORAR, yapmazlarsa da bu günlerden daha beter olacak ülkemiz ne yazık ki? Buyurun hangi zihniyeti desteklediğinizi görün ey gafiller.
Diğer Haberler