HABER

Çoban, hakim karşısında

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir'in Mihalıççık İlçesi'nde tüfekle oynarken arkadaşını vurarak ölümüne sebep olduğu ileri sürülen Selçuk Tuna'nın (19) yargılanmasına başlandı. İlçeye bağlı Hamidiye Köyü'nde 2 ay önce meydana gelen olayda, Selçuk Tuna babasına ait ruhsatlı av tüfeğini alarak, arkadaşı A.K.'yle (Ahmet Karaca -17) birlikte Kızılpınar Mevkii'ne hayvan otlatmaya gitti. Tuna, bir süre sonra elinde av tüfeği olduğu halde A.K.'yle şakalaşmaya başladı. Bu esnada Tuna'nın tetiğe dokunmasıyla tüfekten çıkan saçmalar vücuduna isabet eden A.K., olay yerinde can verdi. Tutuklanan Selçuk Tuna, Mihalıççık Asliye Ceza Mahkemesi'nin davayla ilgili "görevsizlik" kararı vermesi üzerine, "adam öldürmek" suçundan Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün hakim karşısına çıktı.

Sanık Selçuk Tuna, duruşmada verdiği ifadesinde, olayın kazayla olduğunu söyledi. Maktulle söz konusu yerde otururken, kucağındaki tüfeğin ayağının sendelemesi sonucu ateş aldığını ifade eden Tuna, "Olay günü babamın tüfeğini avlanmak amacıyla izinsiz aldım. A.K.'da da tüfek vardı. İlk etapta hangi tüfeğin patladığını anlayamadım. Bu yüzden tüfeğimin namlusunu açıp kontrol ettim. Ateş alanın benim elimde olan tüfek olduğunu anladım. Arkadaşımın vurulmasından sonra öldüğünü anlayarak, cesedi olay yerinde bıraktım" dedi.

Ölen A.K.'nın babası Hayrettin ve annesi Gülten Karaca ise sanığın oğullarını kasten vurduğunu öne sürerek, "Biz olay anını görmedik. Ancak, oğlum arkadan vurulduğu için sanıktan davacıyız" diye konuştu.
Duruşma, delilerin toplanması için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön