HABER

Çocuklara yeni yıl hediyesi

İSTANBUL (İHA) - Amerikan Hastanesi'nin kardeş kuruluşu Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu, çocuklar için "Yeni Yıl Partisi" düzenliyor. Partide çocuklar, ücretsiz sağlık taramasından da geçecek.

Vehbi Koç Vakfı (VKV) Amerikan Hastanesi'nin "kardeş kuruluş" ilan ettiği Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan çocuklar için Yeni Yıl Partisi düzenliyor. Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü'nde 30 Aralık 2002 Pazartesi günü düzenlenecek partide, çocuklar aynı zamanda genel bir sağlık taramasından da geçirilecek. Bu partiyle, Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü hekimleri, hemşireleri ve tüm hastane ekibi, yaşıtları ile aynı olanaklara sahip olamayan ve aile sıcaklığından uzak kalan çocuklara, ikinci bir aile olarak yeni yıl mutluluğunu yaşatmayı hedefliyor.

Çocuklara partide çeşitli gösteriler sunacak olan Theodora Vakfı da ilk kez bir özel hastanenin etkinliğine katılıyor.

Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan gelecek çocuklar, kendileri için düzenlenen partide mutlu ve renkli bir gün yaşarken, bir dizi genel sağlık taramasından geçirilecek. Çocuklara yine Amerikan Hastanesi uzmanları tarafından göz sağlığı taraması da yapılacak. Hastanenin hedefi, 2003 yılı içinde kurumun tüm çocuklarının, gruplar halinde Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü tarafından gerçekleştirilen bu sağlık taramalarından faydalanmasını sağlamak. Amerikan Hastanesi Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu'na gelecek yıllarda da sağlık alanında desteğini sürdürecek.

Sürpriz hediyeler alacak, sürpriz konuklarla tanışacak çocukların, yeni yıla en mutlu şekilde girmeleri için her şeyin düşünüldüğü parti, sağlıkla ilgili eğitici bir çizgi film gösterimiyle sona erecek.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön