"Çok az şüphe var!"

ABD yönetiminden üst düzey bir yetkili, Suriye'deki rejimin sivillere kimyasal silah saldırısı düzenlediğine ilişkin "çok az kuşku bulunduğunu" söyledi.

"Çok az şüphe var!"

AP'nin haberine göre, adının açıklanmasını istemeyen yetkili, Amerikan istihbaratının Beyaz Saray'a bildirdiği değerlendirmenin, "kurban sayısına, saldırıda ölen ya da yaralananlarda tespit edildiği kaydedilen belirtilere ve görgü tanıklarının ifadelerine" dayandırıldığını belirtti.

Yetkili, Suriye yönetiminin incelemeler için ülkede bulunan BM heyetinin, 21 Ağustos'taki saldırının düzenlendiği bölgeye bir an evvel girmesine izin vermediğine işaret ederek, Beyaz Saray'ın, bununla saldırı anına ilişkin kanıtların azalmasının amaçlandığına inandığını vurguladı.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
AMERİKANIN İŞİ BU KİMYASAL SALDIRI, SURİYEYE SALDIRMAK İÇİN YARATILMIŞ BİR SENARYO.
suriye saldırmak için kime bahane uydurması lazım.. suriye şuan zaten savaş var... amerika uçuşa yasak bölge ilan etsin veya başka ülke anında esed yok olur. sen biraz gitte esed in nasıl çaresiz olduğunu tek silahının uçaklarla füzeler olduğunu gör.
size katılıyorum
Aynen katılıyorum ama ufak bir detayı atlamışsın..ABD nin el nusra eliyle yapılmış bir katliamıdır..Esad tarafından veya kendi birimleri tarafından değil..
abd, sen tam bir şeytansın
abd yine israili korumak için süriyeyide ırak akıbetine çevirmek için şerifsizce vede akp nin istediğini yapıyr akpnin akliyok kadınların ırzlarına geçeceğini gerçek akp de onu istiyor 1 yıl sonra bakın süryede sarı saçlı çakır gözlü milyonlarça müslüman doğmuştur akp vede recep yandaşlarına hayırlı olsun bunlar hal edildimi sıra türkiyede alahın izniyle türkiyenin boynuzunu kıracaklar kırsınlar ben bunu istiyorum allahın izniylede olacak türkiye tarihe gömülecek kimin sayesinde reconun sayesinde
aynen oyle suriyeye de girmek için yapılan bir komplo ve bizde buna destek veriyoruz. ama ahmedinejad ve esad saddama benzemezler. adamdan sırınga ile kan çekerler. Türkiye bu zamana kadar oldğu gibi duracagı yeri yanı yine yalnıs seçiyor.
Bakın Arkadaşlar ABD 12 Eylül saldırılarında nasıl kendi ülke vatandaşlarına acımadan saldırdılarsa,Afganistanı işgal etmek için,Irak ta kimyasal silah var diye milyonlarca müslümanı öldürüp ,tecavüz ettilerse,buda ABD nin bir oyunu.Suriyeyi işgal etme müslümanı,müslümana kırdırma operasyonu.Bu işi Esad yapmadı,abd ve israil ajanları ve savaş uçakları yaptı.Irak kan gölü,Libya kan gölü,suriye kan gölü,mısır kan gölü.Müslüman lar gözünüzü açın da oyuna gelmeyin.
c h p tükiye de olsun belki başbakan olurus diye hayal kuruyor
Rusya'nın uydu görüntülerinden ATILAN KİMYASAL FÜZENİN EL-NUSRA'NIN KONTROLÜNDE OLAN BİR BÖLGEDEN GERÇEKLEŞTİĞİNİ, KİMYASAL SİLAH ATILMADAN 3 GÜN ÖNCE BM ve SURİYE'YE BÖLGEDE KİMYASAL FÜZE OLDUĞU UYARISI YAPILDIĞI VE ATILAN FÜZE İLE EŞ ZAMANLI OLARAK İSRAİL'İN DE BAZI BÖLGELERE SALDIRMASI SİZCE BİR TESADÜFMÜ? EL-KAİDE ve EL-NUSRA TERÖR ÖRGÜTLERİ ABD ve İSRAİL'İN TAŞERON ÖRGÜTLERİDİR...
üzgünüm çok ama çok çocukların elleri neden hep ayı pozisyonda bilen biri açıklarmı merak sadecegörünce içim çok ama çok acıdıallah rahmet eylesin yavrucakalra
kimyassala ölen hic kimse ABD nin umrunda değil, amaç her zamanki gibi bir ülke işgal edip kaynaklarını sömürmek ABD de ekonomik kriz var ve para lazım Suriyeyi elegeciririse 100 daha kendini ayakta tutar, fakat bu iş Irak kadar kolay olmaz rusya ve çin+iran suriye üzerinden abd nin canına okuyabilir cünkü onlarda abd nin ekonomik olarak can cekistiğini biliyor, bu sürecin sonu abd nin parçalanıp diz çökmesine neden olabilir, yada yeni bir vietnam tramvası yasatabilir, eger boyle bir süpriz sonuç olursa ki olması kuvvetle muhtemel bu sürecin en büyük kaybedenleri arasında türkiyede olur...
Halis çelik haini:Bende senin o hain kıçına göre tam 25 cm 2 okka malafat kınası var.Türkiye tarihe gömülünce sülalecek yakarsınız .
Su berraklaşıyor.
şerefsiz amerika ırak a kimyasal silah vs nedenlerle elinde kanıt olmadan saldırıdın çünkü mama vardı petrolünü sömürecektin..suriye alacağın hiç bir şey yok müslümanların katlini seyretmek hoşuna giyor bu dünyadan silinişiniz çok kötü olacak ahirette ise cezanız çok ağır..
İyi de ABD nin Irak konusunda da "yanılmışız!" demekle yetindiğini biliyoruz. Sonunda ölen 1,5 milyon insan ile parçalanan bir ülke ile halen devam eden terörden başka ne kaldı? "YANILMIŞIZ" demenin bedeli ödendi mi ki? İnsanlık utansın...
Diğer Haberler