HABER

Çorlu'da esnafın kuş gribi şüphesi

TEKİRDAĞ (İHA) - Çorlu'da baygın halde yola düşen bir güvercin, çevrede kuş gribi şüphesi uyandırdı. Güvercinin kuş gribi virüsü taşıma olasılığını düşünen esnaf hayvanı poşetleyip çöp bidonuna astı. İncelemek üzere güvercini teslim almaya gelen bir belediye görevlisinin ise ilk incelemeyi çıplak elle yapması dikkat çekti.

Çorlu'nun en işlek caddelerinden biri olan Saray Caddesi'nde bir güvercinin baygın bir vaziyette yere düştüğünü gören çevre esnafı hayvanı hemen inceledi. Kuş gribi şüphesi duyan vatandaşlar ardından Belediye ve Sağlık ekiplerini aradı. Bu kurumlardan olumsuz yanıt alan vatandaşlar son çare olarak Çorlu Belediye Mezbahası'nı aradı.

Belediye Veterinerliği'nden gelen bir görevli, poşet içerisine konan güvercini önce elleriyle inceledi. Gagasının yanında oluşan kabarıklıkları eliyle koparmaya çalışan görevli vatandaşların şaşkın bakışları arasında içinde güvercin olan poşeti alarak incelenmek üzere Belediye Veterinerliği'ne götürdü. Güvercini dükkanın önünde oturduğu esnada fark ettiğini, incelediğinde ise gagasının etrafında ve boynunda kabarcıklar gördüğünü, hayvanın bitkin bir halde oluşunun kendisinde kuş gribi şüphesi uyandırdığını belirten Güven Yolbakan; "Dükkanın önünde oturduğum bir anda güvercini gördüm. Televizyonlardan ve haberlerden öğrendiklerim ile kuş gribi olabileceğini düşündüm. Yetkilere ulaşmaya çalıştık ilk anda kimse ilgilenmek istemedi. Şimdi ise yetkililer geleceklerini söylediler. Gelip güvercini teslim almalarını bekliyoruz. Umarım düşündüğümüz gibi olmaz ve kuş gribi çıkmaz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön