Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin gümrük vergilerini 2 katına çıkarma kararı ve dolardaki rekor artış sonrası ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümüşhane'de halka hitap etti. Erdoğan,Trump'ın çelik ve alüminyumda gümrük vergisinin iki katına çıkarılması kararı ve dolardaki ani yükseliş sonrası ilk kez konuştu. Erdoğan ilk kez Trump'a doğrudan seslenerek, "Koyunlarında büyüttükleri FETÖ'cü alçaklarla ilgili adım atmayanlar bize hukuk dersi veremez. Ekonomik manipülasyon üzerinden bize diz çöktürmek isteyenler bu milleti tanımamış. Bu millete şantaj ve tehdit sökmez. Hele hele kabadayılık hiç sökmez." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin gümrük vergilerini 2 katına çıkarma kararı ve dolardaki rekor artış sonrası ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni'nde halka seslendi. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye karşı yeni yaptırım kararı ve dolardaki ani yükseliş sonrası ilk kez konuştu. Erdoğan konuşmasında Trump'ı hedef alarak "Bu millete şantaj ve tehdit sökmez. Hele hele kabadayılık hiç sökmez." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasında satır başları;

"NEYMİŞ DÖVİZMİŞ, NEYMİŞ KURMUŞ. GEÇİN O İŞLERİ"

"Bu haftasonunu dolu dolu Doğu Karadeniz'de geçireceğiz. Elimiz boş gelmedik, Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni'ni yaptık. Ben size hep ne dedim? Biz Ferhat'sak, siz Şirin'siniz. Dağları dele dele geliyoruz. Resmi açılışı yaptık. Zigana da bitsin Trabzon buradan 20 dakika. Bütün bunlar bir aşk işi aşk. Aşıksanız, dertliyseniz olur. Biz dertliyiz, bu millete aşığız. Neymiş dövizmiş. Neymiş kurmuş. Geçin o işleri geçin.

Birileri yaşadıkları onca hezimete rağmen koltuklarını korumak için siyasi cambazlık yapabilir ama biz böyle değiliz. Ana muhalefet partisi 'cumhurbaşkanı adayımız' dedikleri kişiye hakaret yarışı yaparken biz 100 günlük programımızı açıkladık.

"BİZ HESABI CORÇ'A, HANS'A DEĞİL HALKA VE HAK'KA VERİRİZ"

Bizler de 100 günün ardından gelecek projelerin takipçisi olacağız. Biz yaptığımızın hesabını Corç'a, Hans'a değil halka ve Hak'ka veririz hesabımızı. Yapamayacağımızı söz olarak vermedik, vermeyiz.

"PUTİN'LE KONUŞTUM BU SENE 6 MİLYON TURİST GELECEK"

Az önce sayın Putin'le görüşmem vardı. Bu sene Rusya'dan 6 milyon turist gelecek. Aramızdaki bu iletişim ve irtibatlar bizi daha güçlü yapıyor.

Bu senenin 18 milyon 918 bin'e ulaştı. Türkiye Avrupa ülkeri arası içinde 1 numara. Tutturmuşlar kur, mur bırakın bunları, biz işlerimize bakalım.

"DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN YAPILAN SALDIRILARA RAĞMEN BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

2017 yılında 7,4 büyüme gerçekleştirdik. Özellikle ülkemize döviz kuru üzerinden yapılan saldırılara rağmen büyümeye devam edeceğiz. 2018'i rekor seviyede büyüme ile tamamlayacağız. Hiç kimsenin bizi hedeflerimizden alıkoymasına, hedeflerimizle aramıza girmesine izin vermeyeceğiz.

1000 yıllık tarihimizde eğilip bükülenlerden olmadık. Dik durduk, diklenmedik. Haysiyetimizden taviz vermedik. Bağımsızlığımıza kast edenlere asla müsaade etmedik. Devletimizin hasta adam olarak adlandırıldığı dönemde 10 binlerce şehit verdik ama özgürlüğümüzden taviz vermedik, toprağımızı vermedik.

"BUNLARI BİR KEZ DAHA HEZİMETE UĞRATALIM"

Yastıkları altında doları, avrosu olanlar varsa, altınları olanlar varsa bunları bankalarda TL'ye çevirin. Bunları zamanında hezimete uğrattık gelin bir kez daha uğratalım.

"FETÖ İLE İLGİLİ ADIM ATMAYANLAR BİZE HUKUK DERSİ VEREMEZ"

Birileri kısa vadeli çıkarları için şahsiyetini tezgaha koyabilir. Ama Türk Milleti asla böyle bir yanlışın içine girmez. Koyunlarında büyüttükleri FETÖ'cü alçaklarla ilgili adım atmayanlar bize hukuk dersi veremez.

"BU MİLLETE KABADAYILIK SÖKMEZ"

Ekonomik manipülasyon üzerinden bize diz çöktürmek istiyenler bu milleti tanımamış. Bu millete şantaj ve tehdit sökmez. Hele hele kabadayılık hiç sökmez. Kimsenin tehditle, cezayla yaptırımla bu asil millete attıracağı tek adım olamaz. Bu süreçte doğruları söylemekten asla intina etmeyeceğiz. Sürecin sonunda muhattaplarımızın akli selim davranacaklarını düşünüyorum."

trump erdoğan1

trumpppp


Okuyucu Yorumları 349 yorum
Halka sesleneceğine versene Trump a cevap adam dışarıdan ülkeye müdahale ediyor yaptırımlar uyguluyor neyi bekliyorsunuz bildiğiniz tek şey hedef 2023 bununla avunup duruyorsunuz ancak
Soyadın aslan ama kedicikler gibi yorum yapmışşın.
Hala dolardan bize ne diyor !
totonla değil kulağınla dinleseydin sarı kafaya gider yaptığını anlardın.
Reis benim de dolarim cok olsa ben de banane derdim
maslan sen Amerikalimisin niye iceri giripte savas acamior amerika ekonomiden yikmaya calisior zor adamlar korkuyorkki TÜRKIYE DEVLETINDEN ekonomiden vurmaya calisiyor sizin gibilerle yola cikmadik vatanini seven canini verenlerle yola ciktik biz
Muhalefete kabadayılık ederken sorun yok sanırım..
Burda emperyalist vampir abd'ye tek kelime etmeden hep iktidarı da suçlamayı yanlış buluyorum.
onların doları varsa bizim allahımız var hüüüloooggghhh meee meee meee hüüüloooggghhh
ABD nin hâlâ ülkemizde büyükelçisi yok işler idari bürokrasi üzerinden yürüyor. ben reyizden van münüt bekliyorum önce elciyi geri çeksin abd ile ilişkilerini 2. sınıf düzeyde tutsun adamların bize yaptığı gibi.
@shkayan sen yap bakalım yorum ne yapacaksın
Dövizi geçelim de, herşeyi dışarıdan döviz ile alıyoruz, kendi ürettiğimiz birşey yok, o iş ne olacak reis?
İyi ya bundan sonra dışardan mal alınmaz
@sufireso Nasıl yapacaksın onu . 2017 Türkiye Cumhuriyeti devlet verilerine göre Ham petrol üretimin 1.806 milyon ton dışarıdan ülke ihtiyacı olarak 27.766 milyon ithal etmişin. Yani üretimin tüm ihtiyacının sadece % 6,1 . yani % 94 dışa bağımlısın. Diğer ana kalemin doğal gaz ve bunun gibi etten şekere, sütten samana her şeyi ithal ediyorsun ve bunları ya dolar yada euro ile ödüyorsun. Üretimin neredeyse sıfırlandı Bilmem anlatabildim mi ? Ha bu arada satılacak iki ana kalemin kaldı THY ve TCDD , onlarda gitti mi zaten elde kaldı sıfır.
@sufireso Üretmiyorsun nasıl olacak o?
Allah aşkına susun artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler