Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti'ye katılan belediye başkanları hakkında açıklama

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'ye katılan belediye başkanlarıyla ilgili açıklamasında 'Bu sayının önümüzdeki haftalarda da daha da artacağına inancım tamdır' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Kardeş Belediyeler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, bazı belediye başkanlarına 'son seçimlerin üzerinden bir sene bile geçmeden şovmenlerin maskesi düşmeye, ifşa olmaya başladı' diye tepki göstererek, AK Partili belediye başkanlarına 'Siz belediye başkanlarımızdan benim ricam kendi işinize odaklanmanızdır. Başkalarının kısır siyasetlerinin bizi esir almasına asla izin vermeyeceğiz' sözleriyle seslendi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Dünkü grup toplantısında 5 yeni belediye başkanımızın AK Parti'ye katılımını gerçekleştirdik. Bu sayının önümüzdeki haftalarda da daha da artacağına inancım tamdır. Bundan sonraki her grup toplantımızda peyderpey kadromuzu yeni isimlerle takviye etmeyi sürdüreceğiz.

"ŞOVMENLER" DİYE TEPKİ GÖSTERDİ, BELEDİYE BAŞKANLARINA TALİMAT VERDİ

Son seçimlerin üzerinden bir sene bile geçmeden şovmenlerin maskesi düşmeye, ifşa olmaya başladı. Siz belediye başkanlarımızdan benim ricam kendi işinize odaklanmanızdır. Başkalarının kısır siyasetlerinin bizi esir almasına asla izin vermeyeceğiz. AK Partili başkanlar her zaman örnek ve öncü olacak adımlar atmak durumundadır.