Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçimler için '2019' vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 2019 Kasım seçimlerinde resmen gireceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısının ardından Bahçeli'nin çağrısı için, "Şu anda söyleyecek bir şeyim yok" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim açıklamalarında bulunmuştu. Seçimler için 2019 vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için, "Siyasi ve ekonomik krizin en önemli sebeplerinden biri olan tıkanıklıkların aşılmasına inandığım sistemimiz 2019 Kasım seçimlerinde resmen yürürlüğe girecek. MHP ile ittifakı 2019 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDA SÖYLEYECEK BİR ŞEYİM YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısının ardından Bahçeli'nin çağrısı için, "Şu anda söyleyecek bir şeyim yok" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

AK Parti TBMM grup toplantısının hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

FETÖ emniyet teşkilatımızı devre dışı bırakmak için çok uğraştı. Bugüne kadar iç ve dış saldırılardan kurtardık. Emniyet teşkilatımız içinde de hala kılıç artığı mahiyetinde terör örgütü mensupları bulunuyor olması muhtemeldir. FETÖ'nün yapısı sebebiyle bu örgütün mensuplarını tespit etmekte gerçekten zorlanıyoruz. Kendilerini gizleyen FETÖ'cülerin buldukları her fırsatta işleri tersine çevirme gayreti içinde olduklarının farkındayız. Belki anlık neticeler alıyor gibi görülebilirler ama eninde sonunda gerçekler ortaya çıkıyor ve bu kumpasçılar yakayı ele veriyor. Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını bu işte kimlerin parmağı olduğunu unutmuş değiliz. Bir kez daha ikaz ediyorum. Teröristlerle hareket edenlerin bizim nazarımızda onlardan farkları yoktur. Yanlışa düşenler olursa kusura bakmasınlar mahkemelerin önünde hesap verirken bulurlar, bulacaklar.

"ÜLKE DIŞINA KAÇMIŞ OLANLARIN YÜREKLERİ AĞIZLARINDA"

FETÖ'cülerin durumu perişan. Cezaevlerinde olanlar adalete hesap veriyor. Ülke dışına kaçmış olanların yürekleri sürekli ağızlarında. Tedirginlik içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Hiçbirinin sonu 80'in üzerindeki FETÖ'cünün durumundan farklı olmayacaktır. Pensilvanya'ya kaçarak kurtulduğunu sana teröristbaşının durumu da farklı olmayacaktır. Bu ülkeye ve bu millete ihanet eden herkes, eninde sonunda hak ettiği cezaya maruz kalacaktır.

Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 205'e ulaşmıştır.

Türkiye, 2016 yılında 6 milyar dolarlık kalkınma ve insani yardımla dünyada 2. sırada yer almıştır. 2017 yılında bu rakamı 8.1 milyar dolara çıkardık. Bu rakamla insani yardımlarda ilk sıraya çıkacağız. Biz kalkınma kredilerini yeni bir sömürge yöntemi haline getirmek yerine kalkınma yardımlarına ağırlık vermeyi tercih ediyoruz. Tüm dünya bizim nazarımızda sınıfta kalmıştır. Suriye atılan bombaların parası ile bu ülkenin yeniden inşası mümkündür. Biz kendi bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz.

Fransa Romanları derdest etti. AB bunun hesabını sordu mu? Bunların nazarında insanların ayrıma tabi tutulması onlar için haktır ama biz böyle bakmadık, böyle bakmıyoruz. Buradan tüm Roman kardeşlerime, vatandaşlarıma bir kez daha en kalbi selamlarımı gönderiyorum.

Büyük kongremiz için hazır hale geliyoruz. Bir kez daha arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu coşkuyu bundan sonra aynı kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Burada asla taviz veremeyiz. Rehavet bundan sonra hiç mi hiç olmamalı.

Dün NATO Genel Sekreteri sayın Stoltenberg ile bölgedeki son gelişmeleri ve bunlar karşısında ittifakın durumunu ele alma imkanı bulduk.

ERDOĞAN'DAN SEÇİMLER İÇİN '2019' VURGUSU

Dün 16 Nisan halkoylamasının birinci yıl dönümüydü. Halk oylaması ile önemli bir anayasa değişikliği kabul edildi. Siyasi ve ekonomik krizin en önemli sebeplerinden biri olan tıkanıklıkların aşılmasına inandığım sistemimiz 2019 Kasım seçimlerinde resmen yürürlüğe girecek. MHP ile ittifakı 2019 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine taşıyoruz.

Rahmetli Özal'ın adını memleketinde yaşatmak için Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin kurulmasına karar verdik. 30-35 öğrencisi olmasına karar verdik. YÖK gerekli çalışmayı tamamladı. Üniversitemizin Malatya'ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Sınır karakoluna gittiğimizde bu zat herkese hakaretler yağdırmıştı. Bunun üzerine kalktı kendisi de Hatay'a gitti. Bizim ziyaretimiz sırasında giydiğimiz kamuflaja da hayran kaldı herhalde. Onun için laf attı. Kendisine postal ve parka gönderme teklifinde bulundum. Bu zat parkayı ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum demişti. Biz de ona diyoruz zaten siz teröristlerin giydiği parkayı postalı giyersiniz, biz Mehmetçiğin parkasını ve postalını giyeriz. Aramızdaki fark bu. PKK'dan tut, DHKP-C'ye varıncaya kadar hepsinin buralarda bağlantıları var. Milletimiz bunları bilmeli. Bunların oralarla bağlantılarının ne olduğunu bilmeli.

2019'dan sonra AK Parti yine güçlü bir şekilde Meclis'te ve Cumhurbaşkanlığında varlığını sürdürecek ama CHP'nin akıbetini kestiremiyoruz. Milletimiz her konuda, bu hususta da en büyük hakemdir.

MACRON'UN SÖZLERİNE YANIT

Çıkmış biri Türkiye ile Rusya'nın arasını açtık diyor. Dış politikamızın esası dostların sayısını çoğaltmaktır, ancak bir şartla. Dostlarımızın dostluğunu görelim ki onlarla yürüyebilelim. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeyi başarabildiğimizden beri kimseye ihtiyacımız olmadığını gördük. Yarın çok daha iyi yerde olacağız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
3 kasım 2002 seçime 1.5 yıl varken hodri meydan secim dedi MHP barajda kaldı yıl 2018 seçime 1.5 yıl var bu sefer MHP ile bırlıkte ıhanet hırsızlık rüşvet yalan talan BOP taşeronluğu küresel güçlerin piyonlugu PAPA dostluğu TÜRKLÜK düşmanlığı son bulacak TÜRK milleti huzura kavuşacak.. IYI gelecek Türkiye IYI olacak güneş yeniden doğacak Ne Mutlu Türküm Diyene
@mah6bsddn4 Nasıl yani. yeni bir masal mı oluşacak . bu uyduruk cümleleri vatandaş çöpe attı . üzerinede tükürdü .. eski koalisyon dönemleri ayrımcılık . insanları aşağılama devri bitti parazitlerde birer birer gidiyor
sandığa gömüleceksin Ak Koyunlar Partisi başkanı baş fetöcü din satıcısı temel reis
Miraç kandilinde ABD haclıların attığı füzelere sevinecek kadar haçlı kalıntısı PAPA çocuğu ALÇAKLARA TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan ihaneti rüşveti hırsızlığı belgelilere karşı YÖRÜKLER olarak AKŞENER diyoruz..
@mah6bsddn4 tanıdığım bir ton yörük erdoğan diyecek fetöcülerle birlikte gidecekler izle ve gör
Erken de olsa geç te olsa milletin ittifakı Cumhur ittifakı rekor oyla geliyor. Seçim sonuçları açıklanınca ipçileri fetöcüleri dhkpc lileri PKK lıları, yüzlerinin alacağı rengi çok merak ediyorum. Sadece mor mu olacak yoksa mor ve ötesi mi olacak. :))
@mehmet_1989_airuv Sen merakla beklemeye devam et o zaman... Ben hiç merak etmiyorum sizin yüzünüzün alacağı rengi... Çünkü; lacivertten siyaha çalan bir ekimoz rengi olacağı kesin...
sizin gibi omurgasız yandaş trollere bir şey olmaz,taraf değiştirip işinize devam edersiniz.
@mehmet_1989_airuv Kardeş şuanda hükümeti yönetenler Chp veya başka bir parti değil, ipçileri, fwtöcüleri dhkpc lileri PKK lıları seçim sonucuna kadar ertelemenin bir alemi yok, r engel olanda yok..
Yüzbinleri bulan fetö mensubu kişi tutuklandı,sorgulandı,işinden atıldı.Bunların büyük çoğunluğu memur statüsünde yani atanmışlardı peki bu atamaları yapan kurum ve siyasi iradenin bunlardan haberi yokmuydu ? varsa bu fetöcü siyasetçiler halen bizi yönetiyor , şayet haberleri yoksa dağda çobanlık yapma yetileri bile olmayan kişiler şu anda meclisi işgal ediyor demektir
Anlaşılan devlet bey akp yi kurban bayramında kurban edecek
HER ZAMAN HER YERDE YAŞASIN REİS RTE her beji serok REİS RTE HER BEJİ GÜÇLÜ T.C. adamın dibi başkomutan. Y
iyi ler iktidar olacak akşener gümbür gümbür geliyor ne yapsanız boş
bu nasil ittifak her biri ayri telden caliyor
@soner_1970_gyfug şimdi ekonomik olarak kötüye gidiyoruz kasımda dahada kötü olacak seçilme ihtimali olmaz bunun için bahçeli yi piyon olarak kullanıyoruz biz istemedik bahçeli istedi. İstemem yan cebime köy mantığı.
Cumhur başkanlığı sistemi su an yürürlüğe girmedi mi binali bey mi yönetiyor. İyi olursa tayyip beyden kötü olursa binali beyden
Bahçeli bizi kandırdı. bu sözü sizce kim ya da kimler söyleyecek
@skaleli28 Türki milletinin gelmiş geçmiş en aptal topluluğu olan AKP ve o topluluğun lideri tabi ki, kendilerinin de ifade ettikleri gibi bugüne kadar kandırılmadıkları hiç bir konu yok :)
Önce mağduriyetleri giderin. Hakkında hiç bir işlem yapılmamış, takipsizlik ve beraat kararı almış Binlerce masum adalet bekliyor
cumhurbaşkanı sayın devletbahçeli başbakan meralakşener kim nederse desin olacak buuuuu kurdun oyunu yeni başlıyor hayırlı işler türkiyem alah vatana mileete hayırlı evlat yetiştirmeyi nasip eylesin allah allah diye geçti genç osman kurt iyi plan yapar şimdi planı uygulama zamanı alah yolunu açık eylesin herkesede söylüyorum mhpden kim kapıyı kapatıp çıktıysa devlet babanın elini öpmek için sıraya girecekler yanlış adam değildir devlet bahçeli ellerinden öpüyorum vatan sevdalısı yiğit adam
Erken geç farketmez bu millet kenetlendi . vatanseverlerde çığ gibi geliyor . yüzde 80 yetrde artar. diğerleride mankafa adasına tayin olur
@sevgidolu3434 vatan severden kastın kim onu anlayamadım daha açık yazarsan sevinirim.
ulan üç kuruş trol maaşına bu kadar onursuzluk çok değil mi?
yarın da erken seçim diyecek.
syn başka.bu adamla ne işiniz vardırki.bence hdp ile yapsanız bundan çok iyi savaşda biter kardeşliklerde onarılır ya.zaten mhp yi bitiren bir şeye alamıyan bir parti tükenmiş neden bunları tekrardan meclise alacanki
@yusuf4872 Onun, o adamla bir işi yok. Seçimi kazanabilmek için daha fazla seçmene ihtiyacı var sadece, niteliği önemli değil. Çünkü alacakları oylarla çalacaklarını topladıklarında bile yetmiyor cumhur olabilmek için o yüzden ekstra güç istiyor yanında MHP veya HDP farketmez. Ama şu an kukla gibi oynatabildikleri tek adam Bahçeli olduğu için onu aldı yanına. Oysa bilmiyor ki mhp'lilerin büyük kısmı seçimde oy vermeyecek. Allah'ın izni ile bundan sonra ülkeyi babanın malı gibi kullanamayacaksın inşallah
FETÖ için sanki düşmanların oluşturduğu dış kaynaklı bir örgütmüş gibi konuşuyorsun ancak Allah (cc) da şahidimizdir ki FETÖ dediğin şey AKP içinden çıktı. AKP'de FETÖ içinden çıktı zaten. FETÖ, AKP'nin kendisiydi bir zamanlar, FETÖ sizdiniz, işinize gelmeyince hemen ikinci bir saf oluşturup sıyrıldınız işin içinden ve bütün pislikleri onların üzerine yıktınız. Adlarını da terör örgütü koydunuz kendinizi aklamak için. Oysa siz birdiniz... Bizim için her zaman da öyle olacaksınız. "Ne istediniz de vermedik" sözün de bunun kanıtıdır. Allah (cc) sizi de bildiği gibi yapacak inşallah
"Ak Parti tabanı içerisinde bir kitle var, gözü körelmiş, Erbakan hocanın tabiriyle narkozlanmış. Neyi alkışladığını çok bilmiyor. Reis dedi diye alkışlıyorlar. Tuvalet 1 milyondu, 1 liraya düştü diyor adam alkışlıyor, neyini alkışlıyorsun bunun?
yaaa hayırdır REİS BAHÇELİNİN SÖZÜNE Mİ KANIYON ZATEN HEP KANDIRILDIK BİDE BAHÇELİ KANDIRMASIN NİYE OLMAZ 2019 DEDİK DİYEMEMİŞLER ALLAHALLAAAAH
bahçeligiller tek adama destek verdiler ama tek adamlığın ne olduğunu bilmeden desteklediler. TEK ADAM NE DERSE O OLUR bahçeligiller tek adamın dediğini tutun verdiğini yutun tek adamlık getirisi budur.
bu ülkeyi bahçelimi yönetişyor yoksa senmi belli değil ,belkide abd böyle istedi ..
Diğer Haberler