Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ilk Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile CHP'li Mahmut Tanal arasında 'dalma' krizi

TBMM Genel Kurulunda yapılan üçüncü tur oylaması tamamlandı. Oylama sonucunda Binali Yıldırım 335 oyla Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ilk Meclis Başkanı oldu.

Genel Kuruldaki üçüncü tur oylamaya 584 milletvekili katıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 335 oy, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 135 oy, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş 63 oy, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu 40 oy, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam 5 oy aldı. 6 oy da geçersiz sayıldı.

Buna göre, Binali Yıldırım, üçüncü tur oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu olan 301'in üzerinde oy alarak, 28. TBMM Başkanı seçildi.

'DALMA' KRİZİ

AK Parti'nin TBMM Başkan adayı son Başbakan Binali Yıldırım, üçüncü tur oylamada 335 oy alarak yeni TBMM Başkanı oldu. Teşekkür konuşmasını yaparken CHP'li Mahmut Tanal ile Yıldırım arasında dalma krizi yaşandı. Binali Yıldırım konuşma yaparken Tanal araya girince Yıldırım konuşmasını bölüp, 'Daha bismillah dedik hemen başladın dalmaya...' diye cecap verdi.

YILDIRIM'DAN İLK AÇIKLAMA

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Meclisimizde diğer milletvekillerine teşekkür ediyorum. Başta AK Parti milletvekilleri olmak üzere desteğini açıkça ifade eden ve aday göstermeyen Milliyetçi Hareket Partisi grubuna da teşekkür ediyorum" dedi.

TBMM Başkanı Yıldırım ilk değerlendirmesini yaptı. Yıldırım, 27. dönem Meclis Başkanı olarak seçildiğini hatırlatarak, "Meclisimizde diğer milletvekillerine teşekkür ediyorum. Başta AK Parti milletvekilleri olmak üzere desteğini açıkça ifade eden ve aday göstermeyen Milliyetçi Hareket Partisi grubuna da teşekkür ediyorum. Yeni dönemin milletimize, Meclis faaliyetleri için hayırlı uğurlu olmasını Mevla’mdan niyaz ediyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
TAM BİR DALLAMA ZATEN BU TANAL
Aynen öyle.. Akp koydukça kuduruyorlar..daha cook kuduracaklar
@yavuz_e SENİN GİBİ DEĞİLMİ AKÇOMAR.
@hinterlandtime AKÇOMAR SENDEN ŞEYİNİ İSTESE YANINDA DİĞER ŞEYİNİ EŞANTİYON VERİRSİN.
@hinterlandtime mhp şimdi size koyuyor. Yakında doğursunuz bir piç
@yavuz_e aynen kardesim koyun koyun diyorlar koydukca kiziyorlar
@yavuz_e ilerde kim kime kor anlarsın koyulmayı
@yavuz_e sana kimler koyuyo hissedimiyon galiba
sende tam bir hazimsiz dallamasın.
chp her gün biraz daha da çirkinleşiyor
işte başkan işte anadolu
BUNA GÜLERKEN ISIRMA DERLER..TANAL..
Ne var bunda, bunu kriz gibi göstermeye çalışıyorsunuz?
NEDE OLSA DALLAMA .. DALMASI NORMAL
yenile yenile şuurlarını kaybetmişler
sen bunlara bakma başkanım bunlar hep demokrasi derler ama halkın tercihini hep hırsızlık olarak görürler kesin sende oy çalarak başkan olmuşsundur
klasik tanal çomarı işte
sayın Yıldırım renkli bir kişilik sanırım bundan sonra Meclisde de renkli bir yönetim getirecek.
Tanal frekansı bozuk bir kanal
salak bir partisin chpkk
Bu ne koltuk sevdasi abi boyle ya. Doymuyorlar ya doymuyorlar.
BU ÜLKENİN DAHA ÇOK KARIŞMASI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPAN BİR ÇOK AJANLAR VAR. NEDEN HÜKUMETE DESTEK OLMUYORLAR, YANLIŞINI GÖRÜNCE KONUŞUN, AMA DOĞRULARIN DA ARKASINDA OLUN, BATARSAK ÜLKE OLARAK BATARIZ HİÇ BİR PARTİ DE KURTARAMAZ, MİLLİ MESELELERE BİRLİKTE EL ATILMALI, EKONOMİ BİRLİKTE DÜZLÜĞE ÇIKARTILMALI, USD EURO ARTIYOR HER BİR AĞIZDAN SES, BİRLİKTE OLMAZSAK O SESLER ÇOĞALIR ÜLKEMİZ YAŞANMAZ YERE DÖNÜŞÜR ALLAH MUHAFAZA, MİLYONLARCA EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARINI ALAMAZSA BU ÜLKENİN HALİ NİCE OLUR...
ULAŞTIRMA BAKANI OLARAK TC'nin TARİHİNE KARA HARFLERLE GEÇMİŞ BİR ŞAHITIR BİNALİ.PAHALI VE MİLLETE-DEVLETE İHANET YİD'LER.SARILARDAKİ KAZA VE DAHA NİCE YOLSUZLUKLARIN İLE RAHAT OTURAMAZSIN İNŞAALLAH ORADA.
mhp diye bir parti var mı ki ?!
Chp Ne işe yarar?
@extrabilenadam chp ne işe mi yarar senin gibi çok bilmiş ama hiç bir şeyi göremeyenlerin hakkını savunur belki iktidar olamaz ama her zaman vatandaşın hakkı için muhalefet yapar geçmişteki örnekleri bir araştır vatandaş için iyi olacak önergeler vermiş ve her zaman akp tarafından ret edilmiş ve sonunda akp chp nin dediğine gelmiştir şimdi anladın mı exstra çok bilmiş adam.
Dolar millete koyuyor, o milletin içinde siz ak koyunlarda var, siz de fakirleşiyorsunuz, yok fakirleşmiyor zengin oluyor, ya da zengimliğinize zenginlik katıyorsanız, bu ülkeye ihanet edenler arasındasınız.
mevcut düzende hiçbir rolü ysptırımı olmsyan TBMM başkan seçilsen ne olur seçilmesen ne olur. TBMM Artık fonksiyonu olmayan bir kurum.
ya bu adamın esprileri öldürüyor adamı
BU DENSİZLER HEP BÖYLE ZATEN BU YÜZDEN YERLERİNDE SAYIYORLAR YA HİÇ İLERİ GİTTİKLERİ OLUYOMU VAZİYETLERİNDEN BELLİ HEP İKİ GERİ GİDİYOLAR ONBEŞ SENEDİR DAHA DA AKILLARI BAŞLARINA GELMEDİ
Ne diye seçtiler bu binaliyi şimdi ne olsa bir hükmü yok meclisin birileri binali diyecek binecek in ali diyecek inecek
Dıktatorluge hayır neden tayıbı Kımse elestıremıyor
aman aman dunyayi kurtardik..ne bu boyle koyduk cikardik....uretim yok issizlik diz boyu...petrol dunyanin en pahalisi...fabrika yok teknolojik hamle yok...varsan baksan 1600 lira maaslisin ama masallah particilikte ustunuze yok...haa chp li mhp li iyi partili vs degilim...hic bir partiye biad etmem...dolayli vergilerle ve ecevitin otv si ile ulke yonetip mankenlerin artistlerin zenginlerin vergi vermedigi ve zengin cocuklari icin devamli bedelli cikaran akp ye hic biad etmem..
Hayırlı olsun milletimize
Hayırlı olsun
körler sağırlar birbirlerini ağırlar...
dünyada hiç bir muhalefet partisi iktidar partisinin kucağına oturmamıştır. mehape bunu becerdi
YA NASIL BİR ŞEY BU HERŞEYE,BİLDİĞİ BİLMEDİĞİ HER ŞEYE DALIYOR.HAYRET BİŞEY.
çok derin analizler yapıyor yurdum insanı
o meclisteki tum vekillerin allahn sfm
MECLİS Mİ KALMIŞ...BAŞKANI NE YAPSIN
Hiç meclise işiniz düştü mü bilmem bu birbirine laf sokan vekiller bazen hiç olur mu o parti diyeceğiniz vekilin yanına gönderir iş bitirir kameralar karşısında böyleler kamera arkasında çoğu kanka sizde yiyin birbirinizi burda
bu chp nin genetikleri bozgunculuk anlamında değişime uğramış.
AK partililere koyun diyorlar, bu yakıştrmayı yapanların evinde koyunun eti ve sütü tüketiliyor, farkında bile değiller. Onlar koyun bile olamazlar.
bu chp nin genetikleri bozgunculuk anlamında değişime uğramış.
Bunların hamurunda terbiyesizlik var. Güya kendilerince muhalefet yapacaklar ya her türlü pisliği yaparlar.
terbiyesiz.
VALLAHİ BEN BU ADAMLARA OY VERMEDİM AMA TAKTİR EDİYORUM HELAL OLSUN İSTEDİKLERİNİ ALIYORLAR İŞLLH BİRDE EMEKLİLER DAR GELİRLİŞLER İŞSİZLERDE RAHATLARSA
Ne kriz, ne kriz. saçma sapan bir haber. haber değeri -0-
Diğer Haberler