Cumhuriyet gazetesi davasında ara karar! 7 isme tahliye

Cumhuriyet gazetesi davasında ara karar açıklandı. Güray Öz, Musa Kart, Bülent Utku, Hakan Kara, Önder Çelik, Kemal Güngör ve Turhan Günay tahliye edildi. Davanın bir sonraki duruşması 11 Eylül'e ertelenirken, Akın Atalay, Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve Kemal Aydoğdu’nun tutukluluklarına devam edilmesine karar verildi. Haklarında verilen tahliye kararının ardından 7 kişi 00.30'da Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nden çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve çizerlerine yönelik açılan davada ara karar açıklandı. Mahkeme Kadri Gürsel, Akın Atalay, Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluğunun devamına karar verdi. Mahkeme Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Hacı Musa Kart, Güray Tekinöz, Turhan Günay, Önder Çelik ve Hakan Karasinir'in ise tahliyesine karar verildi.

Mahkeme verdiği kararda Kadri Gürsel, Akın Atalay, Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Hacı Musa Kart, Güray Tekinöz, Turhan Günay, Önder Çelik ve Hakan Karasinir'in ise tahliyesine karar verildi.

11 Eylül 2017 tarihine ertelendi. Mahkeme Başkanı, "Bu davayı bu yıl içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz" dedi.

SAVCI 5 İSİM İÇİN TAHLİYE TALEBİNDE BULUNMUŞTU

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Başsavcıvekili Hacı Hasan Bölükbaşı, tutuklu sanıklar Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Güray Öz, Musa Kart ile Turhan Günay'ın tahliyelerini talep etti.

Akın Atalay, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu, Hakan Karasinir, Önder Çelik ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun ise
tutukluluk halinin devamı talep etti. Savcı, Ahmet Şık'ın ise duruşmada yaptığı savunması nedeniyle suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

MÜTALAASINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Gazetesi davasında sanık ve avukatlarının savunmalarının tamamlanmasının ardından duruşmanın savcısı Hacı Hasan Bölükbaşı mütalaasını açıkladı. Tutuklu sanıklar; Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Güray Öz ile Musa Kart'ın tutuklulukta geçirdikleri sürenin dikkate alınarak adli kontrol şartıyla tahliyelerini talep etti. Savcı, tutuklu sanık Turhan Günay'ın ise suç vasfının değişme ihtimali nedeniyle adli kontrol şartı olmaksızın tahliyesini istedi.

Diğer tutuklu sanıklar; Akın Atalay, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu, Hakan Karasinir, Önder Çelik ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun ise kuvvetli suç şüphesinin varlığı, adli kontrol ile tahliye edilmeleri durumunda delilleri karartma ihtimallerinin bulunması, tutuklama gerekçesinin henüz ortadan kalkmamış olması, mevcut delil durumu, delillerin tamamının henüz toplanmamış olması, kanunda ön görülen cezaların alt ve üst sınırları, tutuklama tarihi ve tutuklulukta geçen süre ve tüm dosya kapsamına göre tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Savcı Ahmet Şık hakkında, "Duruşmada yapmış olduğu savunmanın iddiaları yanıtlamaktan uzak olması, esasa ilişkin savunma yapmaktan ısrarla kaçınması, bu kapsamda suç işleme kastının yoğunluğunun dikkate alınarak tutukluluk halinin devamında karar verilmesini" talep etti.

AHMET ŞIK HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMA TALEBİ

Savcı Bölükbaşı ayrıca, Ahmet Şık'ın, "savunmaya ilişkin olmayan, devleti ve yargı organları ile yargı görevi yapanlara yönelik yapmış olduğu beyanlarla ilgili suç unsuru bulunup bulunmadığı açısından değerlendirme yapılması için savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını" talep etti. Savcı tutuksuz sanıklardan Bülent Yener'in ise duruşmalardan vareste tutulmasını talep etti.

[

Cumhuriyet davası kararı duruşmadan son haberler](http://www.mynet.com/haber/guncel/cumhuriyet-davasi-karari-durusmadan-son-haberler-3169857-1)

KARARDAN SONRA ŞIK'TAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet duruşmasında kararın açıklanmasının ardından gazeteci Ahmet Şık salona dönerek izleyicilere şunları söyledi:

"Çıkan karar diyor ki, size diz çöktüreceğiz. Bütün zorbalar, tüm tetikçileriyle bu organize örgütün tüm adamları bilsinler. Kendi adıma diyorum buna tüm arkadaşlarım da dahil, ben sadece anne babamın elini öpmek için eğildim. Bundan sonra da böyle devam edeceğim."

GECE ÇIKTILAR

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkındaki davada, haklarında verilen tahliye kararının ardından 7 kişi 00.30'da Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesinden çıktı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından gazeteciler cezaevi önünde bekleyenlerle buluştu. Tahliye olanlar, Silivri Ceza İnfaz Kurumu önünde yakınları, meslektaşları, CHP'li bazı milletvekilleri ve vatandaşlarca karşılandı.

MUSA KART: SEVİNÇLİ DEĞİLİM

Cezaevi çıkışında açıklama yapan Musa Kart, "Tahliye anında çok sevinçli olacağımı düşünüyordum ama sevinçli değilim. Umuyorum ki 4 arkadaşımızı da Silivri'den alacağız, bu dayanışma bize güç ve destek verdi." dedi.

DAVA SÜRECİNE NASIL GELİNDİ?

Cumhuriyet gazetesine 31 Ekim 2016'da operasyon düzenlendi. 5 günlük gözaltının ardından 9 Cumhuriyet çalışanı 'kaçma şüphesi olduğu gerekçesiyle' tutuklandı. Yurtdışındayken hakkında yakalama kararı çıkarılan İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay Türkiye'ye döndü, 12 Kasım 2016'da tutuklandı.

Ahmet Şık, haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek 29 Aralık 2016'da gözaltına alındı, akabinde 'FETÖ/PDY ve PKK/KCK propagandası' yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Son olarak gazetenin muhasebe çalışanı Emre İper 18 Nisan 2017'de tutuklandı. İper, bugün başlayan davanın sanıklarından değil.

Soruşturmayı başlatan savcı Murat İnam'ın FETÖ davasında sanık olduğu ortaya çıktı. İddianame, Cumhuriyet operasyonundan 156 gün sonra açıklandı. Cumhuriyet çalışanlarına 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme', 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçlamaları yöneltildi. İddianamede, Cumhuriyet çalışanları için 7,5 yıldan 43 yıla kadar hapis istendi. Davanın ilk duruşması 24 Temmuz 2017 tarihinde görüldü.

CUMHURİYET GAZETESİ DAVASINDA BUGÜNE KADAR NE OLDU?

Basın Bayramı olan 24 Temmuz Pazartesi günü başlayan davada şu ana kadar Ahmet Şık'ın yaptığı savunma en çok ses getiren konu oldu.

Tutuklu yargılanan gazeteci Ahmet Şık, yaklaşık iki saat süren savunmasında, hükümet ve Fethullah Gülen yapılanması arasında yıllarca çıkar ilişkisinin devam ettiğini ileri sürdü ve “Söylediklerim savunma veya ifade değil, aksine ithamdır" dedi.

Mahkeme başkanı bir ara Şık’ı, “Savunma kapsamında kal, köşe yazısı yazma” diyerek uyarsa da, Şık anlattıkların savunma kapsamında olduğunu vurgulayarak devam etti.

Şık, “2012 Mayıs’ında yapılan yasal değişiklikle, askeri personelin 15 yıllık mecburi hizmet süresi 10 yıla indirilmişti. Cemaat böylece, kendilerinden olmayan subaylardan bazılarının ordudan ayrılacağını hesaplıyordu. Öyle de oldu. Kumpas davalarıyla yaratılan korku iklimi ve TSK’nin yaşadığı itibar kaybı nedeniyle istifalar yaşandı" dedi.

Şık savunmasını, “Dün gazeteciydim. Bugün gazeteciyim. Yarın da gazetecilik yapmaya devam edeceğim” dedi. Ahmet Şık, mahkemedeki sözlerini, “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet" diyerek bitirmişti.

Davanın üçüncü gününde Şık'tan önce dinlenen Cumhuriyet gazetesi yazarı Hakan Kara, söz konusu iddianamede herhangi bir terör örgütüyle ilişkisi olduğuna dair tek bir kanıt bulunmadığını ifade ederek, bu duruma rağmen 9 aydır tutuklu bulunduğunu söyledi.

Hakan Kara’nın ardından 25 yıldır Cumhuriyet Kitap Eki Yayın Yönetmeni olan Turhan Günay’ın savunmasına geçildi. Mahkeme başkanı Günay’a, “Kitap ekindeki yayınlarınızla terör örgütlerini yüceltmiş olabilir misiniz?” sorusunu yöneltti. Turhan Günay ise bu soruya, “Terör hepimizin başımızın belası, kitaplarını tanıtmam” yanıtını verdi.

BELGELERİNE EL KONULAN SABUNCU'NUN SAVUNMASI GECİKMİŞTİ

Pazartesi günü savunma hakkı ilk olarak gazetenin genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu’ya verilmişti. Ancak Sabuncu, savunma metninin bulunduğu evraklara jandarmanın el koyduğunu söyleyerek Salı günü söz almak istedi.

İddianamede Cumhuriyet Gazetesi’nin son üç yıllık dönemde yayın politikasının değiştiği ifadeleri yer alıyor. Gazetenin yayın danışmanı Kadri Gürsel ise savunmasında,yalnızca 34 gün yayın danışmanlığı görevinin yapabildiğini hatırlatarak, ‘Öyleyse benim bu ‘yayın politikasını değiştirme suçuna' iştirakim nasıl mümkün olmuş olabilir” diye sordu.

Gürsel, savcının "Yönetim kurulu üyesi olmadığınızı mı iddia ediyorsunuz?” sorusuna ise, "Ben iddia etmiyorum, resmi kayıtlarda yok” yanıtını vererek iddianamenin yanlış olduğunu söyledi.

Gürsel'in savunmasının ardından gazetenin tutuklu bulunan avukatlarından Akın Atalay'ın savunmasına geçildi.

Atalay, gazetesine yönelik soruşturmanın bir "hukuk cinayeti” olduğunu söyleyerek, “Savunmada kullanacağım kitapları sakıncalı diyerek getirmeme izin vermediler” dedi.

ORTALAMA ZEKA SAHİBİ BİRİ...

Soruşturma sürecine dair de konuşan Atalay, soruşturma savcılarından Murat İnam'ın FETÖ üyeliği suçlaması başta olmak üzere terör kapsamında suç işlemiş olmaktan Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde yargılandığını hatırlattı.

Atalay, soruşturma kapsamında tanık olarak ifadesi alınan kişilerin ifadeleri hakkında "Ortalama zeka sahibi biri suçlamaya ve suçlananlara bakarak, ortada bir entrika olduğunu hemen anlar. FETÖ denilen yapıyla en başından beri kararlı ve ısrarlı bir şekilde mücadele ettiğimiz, bu yapının oluşturduğu tehdit ve tehlike konusunda sürekli olarak kamuoyunu ve yetkilileri uyardığımızdan dolayı buradayız” dedi.

Salı günü 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Murat Sabuncu, Bülent Utku ve Güray Öz’ün savunmalarıyla devam edildi.

YARGILANANLARIN 9'U SARI BASIN KARTI SAHİBİ

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu da soruşturmayı yapan ve kendilerini tutuklatan savcı Murat İnam’ın FETÖ suçlamasıyla tutuksuz yargılandığını hatırlattı.

Sabuncu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) üyesi olduğunu ve üyesi olduğu örgütlerin gazeteci örgütleri olduğunu dile getirdi.

Darbe girişiminden sonra AK Parti, CHP ve MHP’nin katılımıyla düzenlenen Yenikapı mitingine HDP’nin davet edilmemesine yönelik, ‘Eksik Demokrasi’ manşetinin iddianamede yeraldığını ifade eden Sabuncu, “Altı milyon oy alan bir partinin olmadığı mitinge ‘Eksik Demokrasi’ demek suç mu?” diye sordu.

Sabuncu, Cumhuriyet davası kapsamında yargılanan gazetecilerin 28 ila 60 yıl arası meslek tecrübesi bulunduğunu belirten Sabuncu, FETÖ suçlamasının kendilerine zor geldiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesinin tutuklu avukatlarından Bülent Utku ise savunmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cezaevinde basın kartlı sadece iki gazeteci olduğunu söylediğini hatırlattıktan sonra, “Sadece bu dava dosyasında yargılananların 9'u sarı basın kartı sahibidir. Kaldı ki gazetecilik sadece sarı basın kartı sahibi olmakla yapılan bir meslek değildir” dedi.

Utku, iddianameye konu olan yayın politikası değişikliği hakkında ise, “İddianamenin ‘Yayın Politikası Değişimi ile Bağlantılı Diğer Göstergeler’ başlıklı bölümüne verilecek tek cevabın ‘Sana Ne?’ olduğunu düşünüyorum” dedi.

Utku ayrıca savunması sırasında, Cumhuriyet soruşturmasını başlatan savcı Murat İnam’ın FETÖ’ye üyelikten sanık olmasının ardından duruşma savcısı Hacı Hasan Bölükbaşı’nın da “Fethullah Gülen’e hakaret edemezsiniz” diyerek Cumhuriyet yazarlarından Mine Kırıkkanat hakkında iddianame düzenlediğini açıkladı.

Utku’nun ardından gazetenin ombudsmanı ve yazarı Güray Öz’ün savunmasına geçildi. Öz de savunmasında yayın politikası değişikliğinin iddianameye konu edilmesinin Cumhuriyet davasının konusunun gazetecilik olduğunu gösterdiğini belirterek, “Zaten konu gazetecilik olduğu için de savcılar delil diye yalnızca haberlerden, yazılardan, manşetlerden söz etmektedirler” dedi.

Öz, Türkiye’de gazeteciliğin nasıl yapılması gerektiğine artık savcıların karar verdiğini ve gazeteciliğin yargılandığını dile getirdi.

GÜLEN BANA TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç, yazarları Hikmet Çetinkaya ve Aydın Engin savunmalarını yaptı.

Hikmet Çetinkaya savunmasında, Gülen cemaatini hedef alan kitaplar yazdığını ve Gülen'in hakkında tazminat davaları açtığını hatırlattı:

"Poliste, yargıda, eğitimde örgütlenmelerini haberleştirdiğim yıllarda Türkiye Fethullah Gülen'i tanımıyordu.Birçok ceza davasında yargılandım. Gülen hakkımda şikayet dilekçeleri verdi, tazminat davaları açtı. Ama yılmadan yazdık."

"FETÖ'nün sahte evraklarla bir çok yerde örgütlendiklerine kimseyi inandıramadık. Cemaatin ne kadar masum, benim ne kadar kötü olduğum hep söylendi. Hakkımda davalar açtılar çoğundan beraat ettim. 'Altın Nesil' adı altında Amerika'da örgütlenmesini yazdığımızda kimse olup bitenleri görmedi."

"Devletten maaş alan bu imamın gerçek yüzünü açığa çıkarttım. Yıllarca peşimizden koştular aldırmadık.Bu iddianameyi reddediyorum. Beraat kararı verilmesini talep ediyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
İddanamenin dandik oldugunun savcida farkinda ama ne yapsin garip emir buyuk yerden
@tamtamreklam hukuk devletinde yaşıyorsun emir büyük yerden ne ideoloji mağduru , bu işin yargıtayı aym si aihm i var boş konuşma.
@tamtamreklam milletin en az %50 sini temsil eden birisinin tabii ki emretme ve yönetme hakkı olacak
@huseyynozturk Hüseyin, yargı bağımsızdır.
@aydnmurat hangi yargıtay. abuk sabuk burada miğde bulandırma!! günümüzde artık mahkeme kararlarının sonuna yargı yolu kapalı ibaresi ekleniyor. şayet eklenmese bile yargıtaya değil ağır ceza mahkemesini bir üst mahkeme olarak yolu açılıyor. onlarda yerel mahkeme kararını genellikle onar. o söylediğin haka arama adalet ülkede olduğu zamandı.
@huseyynozturk gerizekalı yobaz sığır..demokrasinin sana bol gelnmesi normal bu beyinle...kendini zorla koyun yerine koyduruyorsun..adalet herkesse lazım..yarın tayyibi bu hakimlerle yargılasınlar bağırtıyı gör sen ve senin gibiler adalet yok diye...
BUNLAR AKP NİN GÜNDEM YARATMA FAALİYETLERİ, AKLI OLAN YEMEZ
@buyukergun AK Parti zaten 15 yıldır gündemde zaten
@buyukergun haklısın evet hırsızlık yolsuzluk en sonda fetö terör örgütü ile 15 yıllık birliktelikleri ile hep gündemde
@buyukergun AKP'nin gundemi,işleri o kadar dolu ki boyle lakirdilarla gundem yaratma gibi bir derdi yok.. Senin AKP ile zorun ne.. veya cekemedigin bir konum u var..
Sayın savcılar biz çadır kent değiliz diyorsanız iradenizi elinizde tutun iradeniz. Cumhurbaşkanı'nın sözlerinin gerçek olduğunu gösterin ve medyaya zulm uygulayan zihniyeti ülkeden bertaraf edin (herkese haklı savunma biz çadırkent değiliz) özgür iradeye eleştiriye sahip birer vatandaşız biri krallığını ilan ettide bizimmi haberimiz yok?
Şaka gibi uşağım anlayamıyorum fetöyü bu milletin başına bunlar bela etti hiç biri hesap vermiyor ama ne hikmetse bunları eleştiren gazeteciler, yayıncı kuruluşlar fetöden hiç bir delil olmaksızın bir şüphe uğruna mahkum ediliyor. Bunların planı büyük uşaklar 2019'a kadar ne kadar muhalefet medya gördükleri gazeteci, televizyoncu varsa sindirecekler çünkü olağan bir yenilgi ile karşılaşılırsa gerekli müdahaleler muhalefet kısmına uygulanacağından dolayı şimdiden basın organları ve dürüst meslektaşları hapis ediyorlar her türlü fitne fesatlık çıkartabilecekler rahat rahat. Mynet yayınlarmısın
@utku.tn delil olmaksızın mı sen öyle zannet. iddianameyi okumuş da konuşuyor ideoloji bağımlısı, eminim gezide devleti de yağmalamışlardır.
@utku.tn ecevit yaşasa da ona da sorsan, şunu da sor incenin bahsettiği yüzde 40 oyu nasıl almış.
Ahmet şık Allah için doğruları yazıyor,yalan yazsa idi,yalama olsaydı bugün trilyonları olurdu.örnek çok???sonra bir gazeteci her konuda yargılanmaz ya sag yada sol yada doğrucu davuttur .her olayda Ahmet ne iş kesinlikle birilerinin gocuntusu var.Allahu ekber
ahmet şıkın suçu fetoya sövmek fetocuları deşifre etmek onun için onuncu köye
arkadaş brezilya dizisine döndü yaa...!
John Dündar?
Hocaefendi dedikleriniz terörist çıkmış diyorlar.
tipik akp senaryoları inanınki hiç biri suçlu değil suçlular onları içeri atıp gündem değiştirenlerdir
Ben bu memlekette şunu anladım , akıllı olacan , etliye sütlüye tatlıya tuzluya karışmıycan , işten eve evden işe yardıracan , laf atana tebessüm , taş atana göbek atacan , evdeki eşine sayın diye çocuklara bayım diye hitap edicen . velhasıl kelam akıllı olacan akıllı , kimse nin gözünün yaşına bakmıyolar artık , karakolun önünden geçerken dahi euzü besmele ile geçip " Allah düşürmesin " diye dua edicen ..
neymiş efendim muhalif gazeteciymiş... yerim muhalifini gazeteyi hergün takip ediyorum ülkesine ve milletine düşman kışkırtıcı bölücü provekatif haberlerden başka bişey yok birde son zamanlarda pkk sözcülüğünüde üstlenmişler.. sözcü ve oda tv de takip ediyorum vatan millet ve bayrak söz konusu olunca prensiplerinden taviz vermiyor ama iktidara karşıda çatır çatır muhalif gazeteciliği yapıyorlar gayette iyği yapıyorlar.. muhaliflik adı altında ihaneti kabül etmiyorum...
Devlete katil dersen sen sapına kadar teröristsin..bununda cezası vardır.akıllanana kadar devlet seni kodeste tutar akıllanırsan ne ala..akıllanmazsan tekrar tıkar.devlete hiçbirşey olmaz farenin fille oynadığı gibi ömrün geçer gider.
Ama işte o adamları suçsuz yere aylarca içeride tutarak kendilerini ve ailelerini mağdur ettiğiniz için Allah'a hesap vereceksiniz çok şükür. AKP'nin adaleti yalandır, aslolan yüce Allah'ın (cc) adaletidir!!!
Zaten Adaletin karşısında yargılanmaktasınız, ne Adaleti istiyorsunuz anlamadık, Bu Ülkede artık öğle eskisi gibi herkese göre ayrı ayrı adalet yok,
@7uyuyanlar08 Suçsuz ve delilsiz şekilde aylarca, yıllarca insanlar hapislerde eziyete uğruyor ve sen buna adalet mi diyorsun? Umarım o adalet bir gün sana da eziyet ederde anlarsın sapla samanı.
akepe fetodur adalet herkese lazım olacak vıcdanını bugun kapatıp sessız kalanlar belki yarın adalet arayacaklar
GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK....GAZTECİLERE ÖZGÜRLÜK......
Bu gazete emperyalistlerin ajanlığını yapmaktadır bakın kimler duruyor arkalarında kimler savunuyorlar?
10 bin trajlı dandik paçavra üLKEYi yönetmek istiyor işin özü bu
@o.dilyarasi34 HADİ YA BAKSEN.....3 MİLYONLUK TRAJLAR VARDI...HANİ YA ZAMAN DI ADI BİR ZAMANLAR MİLLETE BEDAVA BEDAVA DAĞITAN AHMAKLAR HANİ ONLAR HA NOLDU APTAL BEYİNSİZ NOLDU HA HALA BEYİN YOK BEYİNSİZLER YOKSUNSUNUZ YOKSUN.........
Ülke huzur istiyor fikir özgürlüğü düşünce özgürlüğü nerede ? Herkes bir kişinin emrinde ?
Ama işte aylardır o adamları içeride suçsuz yere tutarak aileleri ile birlikte mağdur ettiğiniz için çok şükür ki rabbimize hesap vereceksiniz. AKP'nin adaleti yalandır, aslolan yüce Allah'ın (cc) adaletidir.
vatan millet cumhuriyet düşmanları aynı gazetede aynı zihniyette toplanmış, bunların cumhuriyet anlayışı cumhuriyeti ilan edip seçime girmemek,halktan onay almadan ülkeyi yönetmek.
fetönün baş yazarı hüseyin gülerce iftira atıyor, ömrünü fetöyle mücadeleye adamış harbi gazeteciler hapse atılıyor.. tam bir komedi, Atatürkçü ve çağdaş entellektüelleri yok etme operasyonu!!! fetö metö bahane...
@gltp2014 EY ÇOK DÜŞÜNEN HARBİ GAZTECİ DEDİĞİN HÜSEYİN GÜLERCE Mİ YOKSA
@engin_1976_mgoil fetöyle mücadele ederken hükümete iftira atarsan yargılanırsın gayette adil olur zira gazeteciysen yalan haber yaptım oldu deme hakkın yoktur. aptal aptal konuşacağınıza önce düşünmeyi deneyin...
@haydar.sanaga13 birini savundum mu şuan ben düşünün diyorum hala daha cümle beyinde sıralanmadan yazmış oluyosunuz. düşünün acele etmeyin kaçmıyo haber yorum yapmak için!
@haydar.sanaga13 birini savundum mu şuan ben düşünün diyorum hala daha cümle beyinde sıralanmadan yazmış oluyosunuz. düşünün acele etmeyin kaçmıyo haber yorum yapmak için!
harbi gazeteci diye bi şey de yzmadım ayrıca düşünmeyi geçtiniz hadi bari okuyun oyle cvp verin komedisiniz
Zamanında feto yu yerden yere vuranlar şimdi niye içerde anlamadım yada hep kol kanat gerenler niye dışarda onuda anlamadım adalete bişey mi oldu hiç guvenim kalmadı tek bildiğim yazık oluyor bu ülkeye inşallah tez zamanda hak ettiği hem iç hem dış saygı ve güveni geri alır
İSBİBDAT DÖNEMİNİN AYAK SESLERİ BÜTÜN BUNLAR...AMA AHMET ŞIK NE DEMİŞ KAHROLSUN İSTİBDAT YAŞASIN HÜRİYET..YAŞASIN CUMHURİYET...YAŞASIN T.C.....
Savcı mahkemeden savcılığa suç duyurusunda bulunmasını mı talep etti?! TRAJİKOMİK usta çırağıyla eğlenir ya git bi bak bakalım ben kahvede miyim diye o hesap
Basın denilen yargısız infazcılara net ve kesin sınırlama getirlmeli,benim düşüncem bu diyerek hiç bir kimseyi karalamaya cesaret edemeyecek şekilde kanun çıkartılmalı,Yazdığın karalamaların ispatını mutlaka yapmalısın yapmadığın andada cezan anında kesilmeli,Bu kanaun tanımazlara hadlerini bildirmekte geç bile kalındı
Gündem değiştirme çabaları. O insanların suçsuz olduğunu, zamanında hunharca sizin ayaklarınızı öptüğünüz fetoyu eleştirdiklerini bizden iyi biliyorlar. Ardından bir Almanya, İsrail turu gelecektir.
İHANET ÜLKEMDE GAZETECİ KİMLİĞİ İLE GEZİYOR..BİRDE UTANMADAN SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATIYORLAR..
BENİM GÖZÜMDE BU İNSANLAR VATAN HAİNİDİR ŞAHSEN TÜM TÜRK VATANDAŞLARININDA ÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜNE EMİNİM.ÜLKESİNİ GAMBAZLAYAN YALAN HABER YAPARAK VATANINI SATANLAR GAZETECİ OLAMAZ VATAN HAİNİ OLUR BU ŞAHSİ FİKRİMDİR
Fetöyü elestirenler vatan hani oldu fetö icin salya sümük aglayanlar havurda teröristlere konser verenler vatan sever. Valla vatan haini ariyorsan AKP nin icinde essek sürüsü ile var
senin gozun ciksin emi sahtekar☺
Rabbim,bütün gerçekleri ve olayları biliyor..Bu dünyada olmazsa öbür tarafta gerçekler ortaya çıkar...
Osmanlıda bir söz var kadıyı satın alırsan ülke yıkılır tayyip kadıyı bırak bütün adalet sistemini almış eline mahfetiyor canım Türkiyemi
MİLLİ İRADE NİN NEZLİNDE VATANINI SATANLARA VATAN HAİNİ DENİR .İSTERSE BİRMİLYON SARI BASIN KARTI OLSUN GAZETECİ OLSUN
Hakim ve savcılar fetöden içeri atılır yakında.
VATAN HAİNİ BU KADAR BOL OLAN BAŞKA BİR ÜLKE DAHA VARMIDIR ACABA
Ahmet ŞIK denen adam, ergenokon ve balyoz davası olarak bilinen fetönun uydurduğu bir davada hatta tayyibin savcılığını yaptığı davada da yargılandı, şimdi fetöcü olarak bu davada yargılanıyor? afedersiniz ama siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Ahmet ŞIK hapiste olduğu sürece kimse beni fetö ile mücadele edildiğine inandıramaz! İdeoloji karşıtı adamlarıda susturma operasyonuna döndü gibi.
elestirenler fetocu oldu elestirilenler kahraman böyle adaleti böyle hukuk böyle vicdan mi olur be arkadasim yaziktir günahtir
boşboş yorum yapmışlar beyninizi peynir ekmeklemi yediniz siz.
diğerleride bırakılacak yurt dışı yasağını 17 25 aralıkçılarada koysaydınız zarrab burdaydıl
YORUMLARA bakıyorum reisin yalakları ne çokmuş fifti fifti AZİZ NESİN ruhun şaad olsun ÖN YARGILILARA
Diğer Haberler