HABER

"Çürük"lerin hepsi sağlam çıktı!

Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar çürük raporu aldığı iddia edilen 160 kişinin Beytepe Askeri Hastanesi'ne sevk edildiği ve tümünün sağlıklı olduğu halde çürük raporu aldığının tesbit edildiği öğrenildi. Demokratik Toplum Partisi Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, bugün Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından Beytepe Askeri Hastanesi'ne sevk edilecek. Almanya'dan döner dönmez Havaalanı'nda gözaltına alınan Demirtaş, askeri hastanede muayene edilecek.

DEMİRTAŞ'A VİP(!) UYGULAMA
Beytepe Askeri Hastanesi, Etimesgut Askeri Hastanesi tarafından Demirtaş'a verilen çürük raporunun gerçeği yansıtıp yansıtmadığını kontrol edecek. Etimesgut Askeri Hastanesi, ‘sol üst lop'da geçirilmiş akciğer tüberküloz sekeli' bulunduğu iddiasıyla Demirtaş hakkında ‘askerliğe elverişli değildir' şeklinde rapor düzenlemişti.
Beytepe Askeri Hastanesi'nde yeniden muayene edilecek olan Demirtaş'a ‘VİP' hasta prosedürü uygulanacak. Askeri hekimlerin, yanında bir görevli ile tüm tahlilleri anında yapılıp sonuçlanan hastalara ‘VİP Hasta' denildiğini belirten yetkililer, "Demirtaş'ın tahlilleri anında yapılıp sonuçlanacak. Bugün tüm sonuçlar heyete sunulacak. Heyet'in vereceği karar sonrası Demirtaş hakkında adli soruşturma açılıp açılmayacağı kesinlik kazanacak" değerlendirmesini yaptılar.

-ASKERİ SAVCILIK 160 KİŞİYİ SEVK ETTİ 160 KİŞİ DE SAĞLAM ÇIKTI-
Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından yüarütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar çürük raparu aldığı tesbit edilen 160 kişinin Beytepe Askeri Hastanesi'ne sevk edildiği ve sevk edilen 160 kişinin de sağlıklı olduğu halde çürük raporu aldığı öğrenildi.

- DEMİRTAŞ 10 SENEYE KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANACAK-

Askeri Savcılığın talimatı ile gözaltına alınan Demirtaş'ın Askeri Ceza Kanunu'nun 81. maddesinde yer alan "Askerlikten kurtulmak için hile yapanlar" suçunu işlediği iddiasıyla yargılanacağı öğrenildi. Demirtaş'ın yargılanacağı yasa maddesi şöyle:

"Askerlik çağına girenlerden askerlikten büsbütün veya kısmen kurtulmak kasdile ismini değiştirenler, başkasını kendi yerine tabib muayenesine veya askere gönderenler, başkasının hüviyet cüzdanını veya askeri vesikasını kullananlar, askerlik işlerinde sahte şehadetname veya evrak kullanan yahut her ne suretle olursa olsun hile ve desise yapanlarla kıt'aya veya bir müesseseye intisab ettikten sonra kendisinin yapmağa mecbur olduğu hizmetten büsbütün veya kısmen kurtulmak kasdile hile yapanlar on seneye kadar ağır hapis cezası ile cezalandırılırlar."

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön