HABER

'Dağdaki PKK'lılar bugün bile geri dönebilir'

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Öcalan 'yasalar çıkarılırsın Türkiye demokratikleşsin dağdaki PKK'lılar bugün bile geri dönebilir' dedi.

'Dağdaki PKK'lılar bugün bile geri dönebilir'

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da görüştükleri Abdullah Öcalan'ın kendilerine yasaların çıkarılması ve Türkiye'nin demokratikleşmesi halinde dağdaki silahlı PKK'lıların bugün bile Türkiye'ye silahsız dönebileceklerini söylediğini ifade etti.

BDP lideri Selahattin Demirtaş, bugün bazı internet sitelerinde yer alan ve silahlı olarak Türkiye topraklarını terk eden ilk PKK'lı grubun 15 Ekim'de Türkiye'ye silahsız döneceği iddiaları ile ilgili haberleri değerlendirdi. DHA muhabirine konuşan Demirtaş, İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile yaptıkları son görüşmede Öcalan'ın kendilerine Türkiye'de yasaların çıkarılması ve Türkiye'nin demokratikleşmesi halinde dağdaki silahlı PKK'lıların bugün bile silahsız dönebileceklerini söylediğini ifade etti. Demirtaş, 15 Ekim gibi bir tarihin verilmediğini ve böyle bir tarihin söz konusu olmadığınıda ifade ederek, bu yöndeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 86 yorum
ulan ibneler ne kadar demokrasi hayranı oldunuz katil piçler sizi
BU HÜKÜMET SİZE VERDİ BU KADAR FIRSATI OYNATIN ATINIZI İSTEDİĞİNİZ GİBİ Bİ BABAYİĞİT ÇIKAR NASILSA SİZİN DİLİNİZİ KESMEK İÇİN KAN EMİCİ VAMPİRLER
ey sayın akp yönetimi bu mübarek günde allahınızı kitabınızı seven yokmu aatalarımız bu memleketisiz apo ve yandaşlarına yanibebek katillerine mehmetciğizi öldüren katillere bırakasınız diyemi kurtardı kıtamet gününde hani sizin çok iyi bizim ise kötü dindar oldumuzu varsayarsak siz acaba iyi dindarlar yüce allaha bunun hesabını nasıl vereceksiniz ozaman sizi pensilvanyadaki veya amerikadaki başkaları kurtarabilecekmi susturun şu pkk itlerini artık
Geri Dön