HABER

Deniz kuvvetleri'nde dışa bağımlılık azalıyor

KOCAELİ (İHA) - Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, deniz kuvvetlerinin kullandığı gemilerde ihtiyaç duyulan yedek malzemenin yurt içinden temin edilmesiyle tasarruf sağlandığını bildirdi.

Donanma Komutanlığı Deniz Malzeme Depo Komutanlığı tarafından düzenlenen sergiyle Türkiye'de üretilen malzemeler tanıtıldı. Serginin açılışına Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Donanma Komutanı Oramiral Metin Ataç, Donanma Komutanlığı personeli ve sanayiciler katıldı. Sergide, aralarında makine, elektrik, elektronik, silah sistemleri yedek parçaları, filtreler, rulmanlar, yataklar, elektronik kartlar, güç kaynakları, elektronik bileşenler, lambalar olmak üzere bin 360 kalem malzeme sergileniyor.

Sergiyi gezen Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu yetkililerden bilgi aldıktan sonra bir açıklama yaptı. Karahanoğlu, 1996 yılından beri malzeme sergisi açıldığını hatırlatarak, "Amacımız gemiler için ihtiyaç duyulan yedek malzemeyi yurt içinden temin edebilmek. Bugüne kadar 20 bin kalem malzemeyi yurt içinden temin ederek, bu konuda ciddi bir tasarruf sağladık. Yurt içinde savunma sanayi böylelikle daha aktif hale getirilirken dışa bağımlığı da azaltmak amacındayız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön