HABER

Bursa'da tekne faciası! 12 saat sonra denizde yüzerken bulundu

Bursa'nın Gemlik ilçesi Kurşunlu bölgesinde, tekneleri arıza yaparak sürüklenen 7 kişi ekipler tarafından kurtarıldı. Tekne arıza yapmadan önce yüzmek için denize atlayan 3 kişiden Yaman Ş., 12 saat sonra denizde yüzerken bulundu. Kayıp iki kişi için ise Sahil Güvenlik ekipleri bot ve helikopterle arama çalışmalarını sürdürüyor.

Gemlik Kurşunlu limanından şahsi tekneleriyle denize açılan 10 kişi akıntıya kapıldı. İçinde çocuklar da bulunan 10 kişi akşam saatlerinde Kurşunlu Marina’dan denize açıldı. Hava nuhalefeti nedeniyle Gemport açıklarına savrulan tekne, bir süre çalıştırılmadı.

3 KİŞİ DENİZE ATLADI

Savrulma sonrasında kıyıya yüzmek isteyen Yaman Ş., Serdar S., ve Natalie S.’tekneden atlamalarından sonra akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Bir süre sonra tekneyi çalıştıran vatandaşlar, Gemlik Kurşunlu Marina’ya gelerek emniyet güçlerini aradılar. Tekneden kurtulan 7 isim Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığında olayla alakalı ifade verdi.

Akşam 20.00 itibariyle Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı ve Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince drone destekli arama başlatıldı. Mudanya Sahil Güvenlik Komutanlığının da yer aldığı arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

12 SAAT SONRA KURTARILDI

12

Mudanya Sahil Güvenlik ekipleri olaydan tam 12 saat sonra Yaman Ş.’yi Kurşunlu açıklarında denizde yüzerken buldu. Tekneye alınan Yaman Ş. kıyıya getirilerek 112 ekiplerine teslim edildi. İlk kontrolleri ambulansta yapılan Yaman Ş. Hastaneye kaldırıldı.

D

Kaybolan Serdar S. İle Natalie S.’nin halen arandığı bildirildi. (İHA-DHA)

Geri Dön