Dershanelerle ilgili yeni gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Kapatın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'tek ders kursu' adı altında açılan merdiven altı dershanelerin kapatılması talimatını verdi. Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci kez kaçak dershanecilik yapan kurslara ilişkin denetim ve kapatma operasyonu başlattı.

Dershanelerle ilgili yeni gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Kapatın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in oğlu Doğan Ertuğrul Halisdemir'in sınava hazırlık için dershaneden geldiğini söylemesi üzerine merdiven altı dershaneciliğin hala devam ettiğini öğrendi.

"BU KEZ KESİN KAPATIN DERSHANELERİ"

Sabah Gazetesi'nden Safure Cantürk'ün haberine göre; Dershanelerin yeniden ailelerin parasını sömürmeye başladığını öğrenen Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'nı arayarak "Hani kapanmıştı bu dershaneler. Bu kez kesin kapatın bu dershaneleri" diye talimat verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kursların kapatılması için çalışma başlattı.

KAPATILMA SÜRECİ BAŞLATILACAK

Tek ders kursu adı altında MEB'den izin alan tüm merkezlerin sınava hazırlık olarak dershanecilik yaptıkları tespit edildi. Ailelerin bu sene kurslara ücretleri ödedikleri ve öğretmenlerle sözleşme yapıldığı için MEB, gelecek yıl için ailelere bu kurslara çocuklarını göndermemeleri duyurusu yapılacak. Merkezlerle ilgili idari işlem yapılarak kapatılma süreci başlatılacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 98 yorum
dershaneyi kapatıyorsan, egitimde dersi iyi verdir. ögretmenin maaşını ögrencinin başarısı uzerinden maaş baglayın. görün başarıyı.
kafan bu kadar basiyor iste sen ogrwtmene ne veriyorsun da basari bekliyorsun . iyife ogrencinin agzina kole yapin ogretmeni . orasi egitim ogretim yuvasi verdigi egitim ogretimden daha onemli . hayat sadece sinav kazanmak degildir iyi insan olamamissan hakimolsan ne fayda
köydeki okulda veya şehirdeki kalabalık sınıfların olduğu okullarda seviyenin düşük olduğu sınıflarda bir öğretmen ne kadar çalışırsa çalışsın ulaşabileceği başarı bellidir. iyi ve az mevcutlu sınıfta ulaşılacak başarı bellidir. başarıya göre maaş, bazen kara kalemle renkli resim istemek kadar haksız bir durum oluşturur...
Eğitim sıfır nesilleri imam hatiplere yönlerdirme ve dayatma ile yeni sisteme tabii tutmak ve sonuç ortada
Hani dershaneler kapatılmıştı sizi gidi sahtekar yalancılar sizi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler