HABER

"Devletin çiftçiye desteği sürmeli"

BAYBURT (İHA) - Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Erol Köprücü, 2002 yılının kötü tecrübelerle geçtiğini söyledi.

2002 yılını değerlendiren BTSO Başkanı Erol Köprücü, "2002 yılına çok kötü şartlarda başladık. Ekonomik krizler, yolsuzluklar, koalisyon hükümeti uyumsuzlukları, piyasalardaki durgunluklar, nakit para darlığı, kapanan fabrikalar, işten çıkan veya çıkarılan işçiler, işsizler ordusu bizler için acı tecrübeler oldu" dedi.
BTSO Başkanı Köprücü, "Reel sektördeki durgunluk 2002'de devam etti. Özellikle bölgemize yatırım gelmemesi Bayburt esnafını kapısına kilit vurma noktasına getirmiştir. Zaten hükümetin yatırım programında en az payı alan Bayburt, yatırım da olmayınca, nefessiz kaldı. Geri kalmış bölgeler olarak devletimizden daha çok yatırım payı istiyoruz" diye konuştu. İl ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını hatırlatan BTSO Başkanı Köprücü, 2003 yılında yetkilerden bazı konularda destek isteyerek şöyle dedi:

"Şeker pancarına konan kota uygulaması en çok bizim ilimizin çiftçisini etkilemiştir. Sebebi de şeker pancarının yerine ekeceğimiz başka bir ürün çeşidimiz yoktur. Çiftçimizi rahatlamak için şeker pancarının parasının peşin ödenmesini talep ediyoruz. Devletimizin çiftçiye doğrudan gelir desteği memnuniyet vericidir. Mutlaka devam etmelidir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön