Dikkat! Haftasonu yağış var

Marmara Bölgesi'nde gece hafif yağmur geçişleri oldu. Çanakkale, Balıkesir-Bursa arasında bulutlar gökyüzünü kaplamaya devam edecek, kuzeyde hava daha açık. Marmara'da hafta sonu serin, rüzgarlı ve yağmurlu bir hava olacak, poyraz çok sert esecek. Yağmur yarın bölgenin güneyinde pazar günü ise genelinde görülecek. Bugün Edirne 15, Çanakkale 14, Sakarya 16 derece.

İllerin 3 günlük Hava Durumunu öğrenin

İç Anadolu'da rüzgar hafif, hava bazı kentlerde bulutlu olacak. Ankara, Eskişehir-Sivas civarında kısa süreli yağmur da görülecek. Yağmur hafta sonu hem daha geniş alanda hem de daha şiddetli yağacak. Konya 16, Eskişehir ve Sivas 13 derece.

Bugün Ege'de özellikle İzmir-Aydın-Muğla arasında yağmur sağanak şeklinde yağacak. Bodrum ve Datça'da keşişleme çok kuvvetli. Egeliler dikkat: rüzgarlar Mısır üzerinden çöl tozlarını taşıdığından, yağmur çamur şeklinde yağabilir. Hafta sonu yağış kıyılarda oldukça zayıflayıp, daha çok iç kesimlerde sürecek. Denizli 18, Kütahya 15, Muğla 13 derece.

İllerin 3 günlük Hava Durumunu öğrenin

Bugünlerde Akdeniz'de bulutlanma fazla, Antalya-Burdur-Isparta arasında sağanak yağmur geçişleri olacak. Yarın rüzgar sertleşecek. Pazar günü Akdeniz kıyılara boyunca yağış var. Antalya 18 derece...

Güneydoğu'da da hava bulutlu. Pazar günü Güneydoğu'da sağanak yağmur olacak. Diyarbakır 21 derece.

İllerin 3 günlük Hava Durumunu öğrenin

Doğu Anadolu'da sıcaklık halen yüksek, Malatya, Erzurum-Van ve Hakkari arasında güneşli hava ile birlikte bir ara sağanak yağmur geçişi olacak. Bu bölgede de yağmur, yere çamur şeklinde düşebilir. Pazar günü de yağış geçişleri bekleniyor. Erzurum 12, Malatya 20, Van 13 derece.

Karadeniz Bölgesi'nde Zonguldak-Sinop arasında poyraz sert esiyor. Bolu çevresinde bulutlanma arttı. Karadeniz'in iç kesimlerinde bulutlanma daha fazla hafif yağmur olabilir ancak kıyılarında önemli bir yağış görülmeyecek. Trabzon 15, Samsun ve Bolu 13 derece.

İllerin 3 günlük Hava Durumunu öğrenin

Meteorolojik uyarı:
Rüzgarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esmeye devam edeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İllerin 3 günlük Hava Durumunu öğrenin