Dikkat: İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor

İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Hadımköy ve Arnavutköy gibi ilçelerde yağış bekleniyor.

Dikkat: İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor

Yağışın gece kıyı ilçelerinde görüleceği tahmin ediliyor. Ankara'da ise hava zamanla parçalı bulutlu olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya, Tokat, Artvin, Ardahan ile öğleden itibaren Kastamonu, Sinop'un güney, Kırklareli'nin kıyı, İstanbul'un Çatalca, Hadımköy ve Arnavutköy ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ile öğle saatlerinden itibaren Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava durumu - 5 günlük veriler için tıklayın

İstanbul hava durumu için tıklayın

Hava sıcaklığında, Ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Hadımköy ve Arnavutköy ile gece saatlerinde kuzey kıyı ilçeleri sağanak yağışlı 32

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 31

İZMİR: Az bulutlu ve açık 34

ADANA: Az bulutlu ve açık 36

ANTALYA: Az bulutlu ve açık 38

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 29

VAN: Az bulutlu ve açık 29

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 30

DİYARBAKIR: Açık 40

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğusunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kırklareli kıyıları ve İstanbul'un Çatalca, Hadımköy ve Arnavutköy ilçeleri ile gece saatlerinde İstanbul, Kırklareli ve Kocaeli'nin kuzey kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kastamonu ile Sinop'un güney ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları ile Amasya, Tokat ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ile öğle saatlerinden itibaren Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler