HABER

'Direnen' öğrenciye burs yok

KYK'dan yapılan açıklamada, 2013-2014 öğretim yılında 'direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma ve slogan atma' gibi davranışlarda bulunan öğrencilere burs verilmeyeceği duyuruldu.

'Direnen' öğrenciye burs yok

Yüksek Öğrenim KYK Genel Müdürlüğü'nün 2013-2014 öğretim yılı yurt içinde okuyan önlisans, lisans, özel yetenek, master ve doktora öğrencileri için burs ve öğrenim kredisi müracaat şartları yayımlandı. Yüksek Öğrenim KYK Genel Müdürlüğü'nün internet sitesindeki duyuruda, yurt içinde yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız verilen para anlamındaki burs başvuru şartlarına göre, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen öğrenim kredisinde ilginç maddeler yer alıyor.

Kurum, öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler arasında, öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya birkaçını bulunduran öğrencilere kredi verilmeyeceği açıklandı.

Kurumun üniversite öğrencilerine aylık 280 TL olarak ödenen burslarına ilişkin sözkonusu bu madde, 'Gezi Parkı' olayları nedeniyle eylemlere katılan öğrencileri de içeriyor. (DHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
hadi işgali yazı yazmayı terör olayı falan anladım da boykot, direniş, slogan atma vs ne oluyor onu anlamadım, insanlar devleti eleştirmiyor ki devletin parasını vermiyorum diyorsun, insanlar iktidarı eleştiriyor. Yani kimse akpyi eleştirmeyecek, şakşaklamayana ekmek yok
İşine gelmeyince salağa yatarsınız .Yurdun duvalarına ''Umudumuz DHKP-C'' yazma diyor adam anlayana tabi.
Arınç biz direnişler için gerekeni yaparız derken bunu kastetmiş galiba ama bu millette sizler için gerekenin en alasını yapıcak.
ANNEM DERKİ SABAH GÖRÜNEN RÜYA ÇIKMAZMIŞ:)
Neymiş gereken kardeş. Silivriyi basıpkatilleri dıaşrı salmak mı?
ne olacaktı ya. Direnen arkadaşlar burslarını koç ve doğan holdingten alsınlar.
Geri Dön