Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD Başkanı Trump'a ek vergi tepkisi: Karşılık verilecek!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'nin ABD’ye gerçekleştirdiği alüminyum ve çelik ihracatına ek vergi uygulamasına ilişkin attığı tweet ile ilgili olarak, "Kararı devlet ciddiyetiyle bağdaştırmak mümkün değildir. Türkiye’ye karşı atılan tüm adımlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli karşılık verilecektir." dedi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD Başkanı Trump'a ek vergi tepkisi: Karşılık verilecek!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Başkanı Trump’ın ülkemizin ABD’ye gerçekleştirdiği alüminyum ve çelik ihracatına ek vergi uygulamasına ilişkin attığı tweet hakkında gelen soruyu cevaplandırdı.

"DEVLET CİDDİYETİYLE BAĞLAŞTIRMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Aksoy cevabında, "Başkan Trump’ın, Dünya Ticaret Örgütü kurallarını hiçe sayarak, çelik ve alüminyum ihracatımıza ek vergi uygulama kararını devlet ciddiyetiyle bağdaştırmak mümkün değildir" dedi.

ABD'nin bu tür yaptırım ve baskılarla işbirliği yönünde hiçbir sonuç elde edemeyeceğini ve yalnızca çetin sınamalardan geçerek kazanılan müttefiklik ilişkilerine zarar vereceğini söyleyen Aksoy, "Türkiye’ye karşı atılan tüm adımlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli karşılık verilecektir. Türkiye her zaman sorunların diplomasi, diyalog, iyi niyet ve karşılıklı anlayışla çözülmesinden yanadır." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
İncirlik üssü Abd'ye kapatılmalıdır. Ok yaydan çıktı. Onlara göre düşmansak İncirlik üssünü boşaltsınlar. Ya sev ya terket Abd.
Komik olmayın artı yeter ya karşılık verecek neyiniz var . Karşılık olarak olsa olsa papazı geri verirsiniz . Bir tek elinzde o var zaten :)
@rape_21 PAPAZI VERMEYELİM BİSKUVET BAHÇELİ YANINDA GUGUK KUŞU KEMALİ VE YANINDA REİSİ VERELİM OLMAZMI.
@rape_21 sen de döner muckunu verirsin yani sorun yok yorumun vermeye alışkın olduğunu gösteriyor
nasıl karşılık verilecekse (?) verelim madem neyi bekliyoruz?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler