Dışişleri Bakanlığı'ndan Fransa'ya tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Fransa'nın Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetine değinilen açıklamayı reddediyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Fransa'ya tepki

Dışişleri Bakanlığı, Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ve Türkiye'nin Doğu Akdeniz’de kendi kıta sahanlığındaki sondaj faaliyetine değinilen açıklamasına yanıt verdi.

Dışişleri'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün (7 Mayıs) yapılan ve ülkemizin Doğu Akdeniz’de kendi kıta sahanlığındaki sondaj faaliyetine değinilen açıklamayı reddediyoruz.

Bu çerçevede, 4 Mayıs 2019 tarihli 124 nolu ve 6 Mayıs 2019 tarihli 128 nolu basın açıklamalarımız Fransa bakımından da aynen geçerlidir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
atı alan üsküdarı geçmiş biz daha yeni aramaya koyuluyoruz rum kesimi çıkartıp satmaya bile başladı tesisi kurdu adamlar oraya
ne oldu carkci basi sefiller bu duruma siz getirdiniz daha dune kadar kibrisi vermek icin can atiyordunuz rahmetli denktasa yapmadiginizi birakmadiniz simdi mi anladiniz kibrisin ne kadar onemli oldugunu ulkenin bagimsizligini peskes cektiniz sefil politikalarinizla
Politikalar resmen çöktü. ipleyen yok:S göstere göstere herifler kaynak çıkarıyor, biz hala kınıyoruz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler