Diyarbakır kırsalında 1200 asker ve korucu ile büyük operasyon

Diyarbakır'ın, Kulp, Silvan, Hazro ve Lice ilçelerine bağlı 71 köy ve 107 mezrada PKK terör örgütüne yönelik 1200 asker ve güvenlik korucusunun katıldığı büyük bir operasyon başlatıldı. İnsansız hava araçları (İHA) ve helikopterlerin de kullanıldığı operasyon kapsamında ilçelerin ve köylerin yollarında, güvenlik noktaları oluşturuldu.

Kulp, Silvan, Hazro ve Lice ilçeleri kırsalında yeralan 71 köy ve 107 mezra kırsalında, bugün sabah saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra, PKK'lı teröristlere ve işbirlikçilerine yönelik büyük bir operasyon başlatıldı. 'Bayrak-77-Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş' adı verilen operasyona, 1200 jandarma özel harekat ve güvenlik korucusu katılırken, operasyona insansız hava araçları (İHA), yüz tanıma ve takip termal özellikli drone ve helikopterler de havadan destek verdi.

Operasyon kapsamında ilçe ve bazı köy yollarında güvenlik noktaları oluşturulurken yetkililer, ilan edilen sokağa çıkma yasağının köy ve mezralarda yaşayan insanların yaşamını etkilemediğini, sadece bunların kırsal alana çıkışını yasakladığını söyledi.

Dört ilçeye bağlı 178 köy ve mezrada bugün sabah saatlerinde başlatılan operasyonda, iz süren ve kokuya duyarlı köpeklerin de görev aldığı görüldü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
hadi bakalım Allah yar ve yardımcıları olsun ,
Allah asker ve korucularımızı korusun inşallah
niye bu operasyon gizli yapılmıyor da haberlere kadar çıkıyor? bu haberi okuyan teröristler yerinde durur mu?
masallah subanallah
teker teker basın kuyruklarınada,kaçamasınlar.
chp hdp boşuna kudurmuyor can ve mal damarları kuruyor
işte böyle olacak.ne dışarıda nede içeride bu köpeklere nefes aldırmayacaksın
Allah yardımcınız olsun inşaAllah.
dahili ve harici bedbahtları sınırdışı edin atın şu coları
tamam da davullu zurnalı operasyon mu olur,cephe savaşı değilki bu karşında hainler var
vurduğunuz patlasın abilerim
senelerdir milletin kanını emdiler..
AMAN HDPKK VE CHP DUYMASIN.İNSANSIZ UÇAKLARI HELE HİÇ DUMASINLAR YOKSA KIZIYORLAR.......
@volcano1144 akpkk varya zaten gerisine ne gerek var hangi gizli anlaşmalarla kurumlardan "TÜRK" kelimesini kaldırıyorlar
@volcano1144 MEHMETCİĞE BAŞARILAR DİYECEĞİNE TROLCULUK OYNUYORSUN
KARDEŞİM BU HAİNLER GECE TERÖRİST GÜNDÜZ SİVİL KÖYLÜ ŞEHİRLİ VS... BU ŞEKİLDE TERÖRLE MÜCADELE OLMAZ... TECHİR ŞART...
Samimiyseniz kandile gitmeniz gerekir,mademki bu kadar güçlüyüz verin orduya emri gitsinler kandile kadar,hatta kerkük ve musula gidip 82-23 plakalarıda halletsinler, Destici denilen bir particik başkanı Başbuğa laf atıyor PKK.yı neden bitirmediğini soruyor, asıl sorması gerekenin AKP.FETÖ işbirliğinin orduyu ne hale getirdiği olmalı, fakat yalakalıkta sınır yokki.Hele bu günlerde birde yerli milli mahalle kavgasıda var ya.Görende desticiyi milli sanır, merhum babayiğit Muhsin başkanın hakkını doğru dürüst takip edip ortaya çıkaramadı,Fetö Dinci yapılanmasının bu işi yaptığını söyleyemedi.
TEMİZLİK İMANDANDIR.
Allah'ım sen Mehmedimizi koru, zaferler nasip et, burunlarını kanatma...
Afrin ne oldu...allah ordumuzu muzaffer kılsın 2.5 km derinlikte olduğu söğleniyor tam 25 gün oldu hale FETÖCÜ kumandanlardan şupeleniyorum
@cengiz_caner_1959 fetöcü dediğin adamların hepsi şu anda akpli
ULAN BIRI GUNLERCE BIR GECE ANSIZIN GELEBILIRIZ DIYE BOGURUYOR,OBUR TARAFDAN MEDYA UTANMASA OPERASYONUN YAPILACAGI KOY ISIMLERINI SAYACAK.40 YIL OLDU TERORLE MUCADELEYI OGRENEMEDIK
pkk kalmadı oralarda hepsi ypg tarafına geçti kaldırın artık şu ohali esnaf perişan halde pkk yı bahane etmeyin artik
Diğer Haberler