HABER

Diyarbakır'da son dakika: 3 terörist öldürüldü

Diyarbakır'da PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan olaylar sırasında 1 polis şehit oldu. Diyarbakır'da son dakika gelen bilgilere göre bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da son dakika: 3 terörist öldürüldü

Diyarbakır'ın birçok semtinde geceden sabah saatlerine kadar PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Diyarbakır'da son dakika edinilen bilgilere göre 3 terörist öldürüldü, 1 polis ise şehit oldu. Bu arada Bağlar İlçesi'nin Kaynartepe Mahallesi'nde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesi koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalarda YPS’liler tarafından bazı araçlar yol kapatılması amacıyla yakıldı. Saat 22.45 sıralarında birçok semtten yoğun silah sesleri ve patlamalar duyuldu. Kentin merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu mahallesinin Kaynartepe ara sokaklarından çıkan ve ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan göstericiler, durdurdukları birçok aracı barıkat olarak kullanarak yolu trafiğe kapattı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle göstericiler sokak aralarına dağıltı. Göstericilerin uzun namlulu silahlar ateş açması güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

PKK'lıların hendek kazıp barikat kurmak isteyen PKK'lıların güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiği merkez Bağlar İlçesi'nin Kaynartepe Mahallesi'nde bugün saat 03.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

HELİKOPTERLE HAVADAN DESTEK

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin bazı mahallelerinde PKK'nın şehir yapılanması (YPS) sivil savunma birlikleri ile güvenlik güçleri arasında başlayan çatışmalar yer yer halen devam ediyor. Çatışmanın yoğunlaştığı Merkez Bağlar ilçesinde halen silah ve patlama sesleri yükseliyor. Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis özel harekât ekipleri başlattıkları operasyonlar devam ederken, polis helikopteri ise YPS'lilerin yol kestiği Merkez bağlar ilçesinin üzerinde sürekli uçarak, yol kesen göstericilerin yerlerini tespit ediyor. Merkez bağlar ilçesinin birçok sokağında yoğun patlama sesleri gelmeye devam ediyor.

DİYARBAKIR SON DAKİKA: BAĞLAR İLÇESİ'NDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Diyarbakır'da son dakika edinilen bilgilere göre merkez Bağlar İlçesi'nin bazı mahallelerinde gece silahlı PKK'lılar yol kesip, bazı araçları yakarak, yolları kapattı. Cadde ve sokaklara hendek kazıp, barikat kurmak isteyen PKK'lılar, bölgelere giden güvenlik güçleriyle çatışmaya girdi. İlçenin bir çok bölgesindeki çatışmalar yer yer sabaha kadar sürdü. Bağlar Kaymakamlığı, çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ilçenin Kaynartepe Mahallesi'nde olaylar nedeniyle bugün saat 03.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlçemiz Kaynartepe Mahallesinde BTÖ mensuplarınca çukurlar kazılacağı, barikatlar kurulacağı sokaklara patlayıcı yerleştirileceği, terör örgütü tarafından başta okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize yönelik saldırı, yol kesme eylemlerinin yapılacağı, patlayıcı madde kullanılacağı, bu şekilde vatandaşlarımızın yaşam ve seyahat güvenliğinin engelleneceği yönünde çeşitli güvenlik birimlerince tarafımıza ciddi istihbari bilgiler ulaştırılmıştır. Tüm bu tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik birimlerimizce gerçekleştirilecek faaliyet esnasında halkın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla; Bağlar İlçesi Kaynartepe mahallesinin tamamında 15 Mart 2016 Çarşamba günü 03.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler