HABER

Diyarbakır'da Sur Güzeli seçildi

Diyarbakır - Dünyanın çeşitli ülkelerinden 17 güzel, Diyarbakır'da "Sur Güzeli" seçilebilmek için yarıştı.

Adıyaman'da 30 Ekim'de yapılacak olan Dünya Medeniyetler Güzellik Yarışması'na (Miss Civilization Of The World) katılmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 17 güzel, Diyarbakır'da "Sur Güzeli" seçilebilmek için podyuma çıktı.

Tarihi Kervansaray Otel'de düzenlenen yarışmada, Kırgızistanlı güzel Alina Abrosimova birinci seçildi.Dereceye giren güzellere çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Jülide Ersoy ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi Evşen Çağlan, Diyarbakır'da karşılaştıkları ilgiden dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Dünya Medeniyetler Güzellik Yarışması Organizatörü Suha Özgermi, Adıyaman'da yapılacak olan yarışmaya, Fransa ve Ermenistan'ı davet etmediklerini belirtti.
Özgermi, "Önce Fransa'dan gelecek güzeli de listeye aldık. Ancak Fransa, kendisini ilgilendirmeyen bir işe karıştı, Ermenistan'ın müdafaasını yaptı.
Fransa meclisi, akla mantığa uymayan bir karar aldı. Biz de Fransa meclisinin sözde Ermeni soykırımıyla ilgili kararından dolayı Fransa ve Ermenistan
güzellerini davet etmedik" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön