Doğu'da kar yağışı etkili

Erzurum (AA)- Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Bölgedeki 4 ilde 185 köy yolu ulaşım kapanırken, Ardahan-Şavşat kara yolunda da kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

Dün gece etkili olan kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilediği belirtildi.Yetkililer, bölge genelinde Kars'ta 170, Erzurum'da 3, Iğdır'da 7, Muş'ta 5 olmak üzere toplam 185 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat kara yolunda ulaşımın sağlanamadığını kaydetti. Kapalı yolların açılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri de bölgede kuzeydoğudan gelen alçak basınç sisteminin etkili olduğunu bildirdi. Kar yağışının dün gece bölge genelinde etkili olduğunu ifade eden yetkililer, metrekareye Kars'ta 20, Erzurum ve Ardahan'da 4, Erzincan'da 8 kilogram kar yağdığını söyledi. İl merkezlerindeki kar kalınlıklarının Kars'ta 19, Erzurum'da 7, Ağrı'da 4 ve Ardahan'da 5 santimetre ölçüldüğünü kaydeden yetkililer, bölge genelinde aralıklarla kar yağışının devam edeceğini belirtti.

-Erzurum'da amatör küme maçları iptal edildi-
Dün gece ölçülen hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 6, Erzincan'da 0 diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 4, Kars ve Ardahan'da 3 derece olduğunu bildirdi.Yağan karın havaların sıcak olmasından dolayı çabuk eridiğine dikkat çeken yetkililer, su taşkınları ve çığa karşı vatandaşları uyardı.

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle Erzurum'da yapılacak amatör küme maçlarının iptal edildiği öğrenildi.