HABER

Dolandırıldığını iddia eden şahıs kendini yakmak istedi

KONYA (İHA) - Konya'nın Beyşehir ilçesinde dolandırıldığını ve bu nedenle iflas ettiğini iddia eden bir kişi, Hükümet Konağı önünde kendini benzin dökerek yakmak istedi.

Beyşehir Hükümet Konağı önüne gelen ve elinde bir şişe benzin bulunan İsmail Aslan, üzerine elinde bulunan şişedeki benzini dökerek kendini yakmakla tehdit etti. Beyşehir'de yem bayiliği yapan ve piyasaya büyük miktarda borçlu olduğu öğrenilen İsmail Aslan, kendisinin bazı kişiler tarafından dolandırıldığını ve bu nedenle iflas ettiğini belirterek, kendini yakacağını söyledi.

Olay yerine gelen polis ekipleri uzun süre şahsı ikna etmek için uğraştı. Beyşehir Kaymakamı Cumali Atilla ile görüşmek istediğini belirten İsmail Aslan, elinde tuttuğu çakmağı başına götürerek yaklaşılması durumunda kendini yakacağını söyledi. Uzun süre ağlayarak derdini anlatmaya çalışan İsmail Aslan, "Ben buralara çıkacak insan mıydım? Ben bu memlekette dört dörtlük vergimi veren, şanlı şerefli bir insandım. Ama benim 300 bin YTL paramı dolandırdılar. Nerede bu adalet, nerede bu devlet? Adalet mülkün temeli diyorlar ama bu devlet bana çare olamadı öyle mi? Benim paramı dolandıran insanlar böyle serbestçe gezecek mi?" şeklinde
bağırdı.

Kaymakam Atilla'nın 2 dakika içinde gelmediği taktirde kendisini yakmakla tehdit eden Aslan'ı arkasından yaklaşan ve boşluğunu fırsat bilerek üzerine atlayan bir sivil polis etkisiz hale getirdi. Polis merkezine götürülen Aslan'ın uzun yıllar Beyşehir'de yemcilik yaptığı ve 2006 yılında borçlarından dolayı iflas ederek dükkanını kapattığı öğrenildi. Aslan'ın kendini dolandırdığını iddia ettiği şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunduğu ancak bir netice alamayınca bunalıma girdiği iddia edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön