HABER

DSP'yi övdü, CHP'ye geçti

Demokratik Sol Parti (DSP) milletvekili aday adayı Keriman Karaosmanoğlu ve DSP Çameli İl Örgütü, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçti.

DSP'yi övdü, CHP'ye geçti

CHP Denizli İl Teşkilatı'nda katılımlarla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında, 2 milletvekili aday adayı da adaylıklarını açıkladı. CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Hakan Kılınç yaptığı konuşmada, Çameli DSP İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetim kurulunun CHP'ye geçtiğini açıkladı. DSP Çameli ilçe yönetiminin yanısıra 30 üye de DSP'den istifa ederek CHP'ye katılırken, katılımlarla ilgili rozet takma töreni düzenlendi.

Çameli İlçe Teşkilatı'nın CHP'ye katılmasının ardından, 1999 seçimlerinde DSP'den milletvekili adayı olan ve 65 oyla seçimi kaybeden, bir süre önce de DSP merkez ilçe başkanlığı görevine getirilen Keriman Karaosmanoğlu da DSP'den ayrılarak, CHP'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Ailesinin CHP'li olduğunu belirten Karaosmanoğlu, "DSP iktidarı döneminde büyük işler başarılmıştır. Hortumculara fırsat verilmemiş, 300'ün üzerinde yasa çıkarılmıştır" diyerek DSP'ye övgüler yağdırdı ancak solun CHP çatısı altında birleşmesi gerektiğini düşündüğü için istifa ettiğini söyledi. CHP Merkez ilçe başkanı Hakan Kılınç, DSP'den istifa eden Karaosmanoğlu ve DSP Çameli eski ilçe başkanı Sadık Yılmaz'a rozet taktı. DSP'den ayrılanlar daha sonra topluca objektiflere poz verdiler.

Öte yandan CHP'de dün 3 kişinin milletvekili aday adaylıklarını açıklamasının ardından, bugün de Keriman Karaosmanoğlu'nun yanısıra Musa Sıryol da CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Sıryol ile birlikte Denizli CHP'de aday adayı sayısı 22'ye yükseldi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler