DTP'li imam gözaltında

DTP'li imam gözaltında

Kuzey Irak'ta yürütülen operasyona tepki için DTP'nin Diyarbakır'da düzenlediği mitingte kürsüye çıkarak hükümeti protesto eden emekli İmam Muhittin Eryılmaz gözaltına alındı.

DTP mitinginin video kayıtlarını inceleyen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı terör örgütünün propagandasına ilişkin açıklamalar tesbit edince Eryılmaz'ın gözaltına alınması talimatını verdi. Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin araştırmasında Eryılmaz'ın kimliği belirlendi ve 1997 yılında Gaziantep'te Müjde Kitabevi'ne bomba konulması olayından ardından terör örgütü Vasat grubuna yönelik operasyon çerçevesinde Diyarbakır'da gözaltına alındığı ve üç ay tutuklu kaldıktan sonra beraat ettiği anlaşıldı.

Polis, önceki gece Eryılmaz'ın evine baskın yaptı. Eryılmaz'ın 20 dakika kadar önce evden ayrıldığını belirleyen polis, yaptığı aramada 1 adet Vizör marka 7.65 mm çapında tabanca ve 6 adet mermi buldu. Ayrıca bir fotoğraf makinesi filmi, 16 CD ve Özgür Halk ile Azadiye Welat isimli dergi ve bazı dokümanlara da el kondu. Polis, Eryılmaz'ı dün Diyarbakır'da bir başka adreste gözaltına aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler