HABER

Efes yoluna devam ediyor: 67-89

Beko Basketbol Ligi'nde Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, Efes Pilsen'e 67-89 yenildi. ULEB Avrupa Ligi'nde hafta içinde ilk galibiyetini alan, BEKO Basketbol Ligi'nin iddialı ekiplerinden Efes Pilsen karşısında maça iyi başlayan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, 1. periyotta iyi savunma yaparak rakibini durdurdu. Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, Braswell ve Umut ile bulduğu basketlerle bir ara farkı 11'e kadar çıkardı. Efes Pilsen, Ermal'ın çabaları yeterli olmayınca periyotu 24-19 yenik durumda kapattı.

Carter ve Jones ile pota altında etkili olan ve iyi savunma yapan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nde Braswell, adeta takımı sırtlayan isim oldu. Braswell ve Serdar ile sayı bulan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, ilk yarıyı 36-35 önde tamamlamayı başardı.

3. periyodun son 2 dakikasına kadar Braswell ve Carter ile etkili olan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, rakibinini tecrübesi karşısında fazla dayanamadı. Son dakikalarda Hutson'un attığı basketle öne geçen Efes Pilsen, bu oyuncuyla birlikte Penn'in iyi oyunuyla periyodu 62-51 önde bitirdi.

Son periyotta önde olmasının avantajını ve tecrübesini kulnanan Efes Pilsen, Kerem, Ermal ve Serkan'ın attığı sayılar ve iyi oyunuyla galibiyete ulaşmayı bildi. İlk dakikalardaki savunmasını unutan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, Brawell'in mükemmel oyunu ve mücadelesi ile Umut'un çabaları yeterli olmayınca sahadan 89-67 yenik ayrıldı.

Bu sonuçla 5. hafta sonunda Efes Pilsen 3. galibiyetini, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ise 4. yenilgisini aldı.

Salon: Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs
Hakemler: Emin Moğulkoç, İsmail Özgün, Sencer Yılmaz
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi: İlker 11, Serdar, İbrahim 6, Sinan, Braswell 26,Hazer, Carter 12, Jones 3, Umut 9
Efes Pilsen: Nicholas 4, Penn 5, Wodds 11, Cenk, Gregory 6, Mustafa, Kerem 9, Serkan 19, Ermal 15, Ender 7, Hutson 13
1. Periyot: 24-19
Devre: 36-35
3. Periyot: 51-62

Geri Dön