Eğitim-İş'ten genel grev uyarısı

ANKARA (ANKA) - Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası yasa tasarısına karşı Emek Platformu'nun aldığı eyleme katılan Eğitim-İş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sendikalar ile bir araya gelerek yeni bir tasarı oluşturması çağrısında bulundu. Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, "Başbakanın çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğinden elini çekmesi gerekiyor" dedi.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası yasa tasarısına karşı Emek Platformu'nun Türkiye çapında aldığı eylem kararına Eğitim-İş de destek verdi. Eğitim-İş Genel Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Ankara İncirli Lisesi'nde eyleme destek verdi. Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, İncirli Lisesi'nde 100'e yakın öğretmenin eyleme destek verdiğini belirtirken, Başbakan Erdoğan'ın.tasarıyı geri çekmesi gerektiğini söyledi. "Başbakan Emek Platformu bileşenleri ve sosyal kesim temsilcileri ile bir araya gelerek yasayı tekrar gözden geçirmeli Anayasaya ve kanunlara uygun bir tasarı hazırlamalı" dedi.

-"BAŞBAKAN EYLEMİ DİKKATE ALMAZSA GENEL GREV OLACAK"-
Adıbelli, Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş) ve Eğitim-İş olarak eyleme yüzde 100 katılımla destek verildiğini söyledi. Adıbelli, Başbakan'ın yapılan eyleme kulak vermesi gerektiğini ve uyarıyı dikkate almasını beklediklerini ifade ederken, "Başbakanın çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğinden elini çekmesi gerekiyor. Eylemi dikkate almazsa, bunun sonucu genel grev olacaktır. Başbakan bundan vazgeçmeli" dedi.
Adıbelli, Eğitim Platformu alınan kararla yapılan eylemde tam olarak eşgüdüm sağlayamadığına da dikkat çekti.