HABER

El Kaide'nin arşivi, geçmişi işaret ediyor

CNN televizyonunun ele geçirdiği gizli El Kaide arşivini içeren 64 kasetten birindeki kayıtlar, örgütün lideri Usame bin Ladin'in, 1998'de düzenlediği bir basın toplantısında Amerika'ya karşı bir savaş başlattıklarını açıkladığını gösterdi.

El Kaide'nin arşivi, geçmişi işaret ediyor

Ladin, bazı İslami gruplar ve Uluslararası İslam Cephesi önderliğindeki bazı organizasyonlarla Yahudilere karşı cihat başlattıklarını ifade ediyor.

Amerikalıların bu duruma verdiği tepkilerin kendilerinin başarısını arttırdığını ifade eden Ladin, Amerikalıların öldürülmesi ve tamamen temizlenmesi yolunda başarılı bir yol izlediklerini kaydediyor.

Basın toplantısının 26 Mayıs'ta Afganistan'ın doğusunda düzenlendiği belirtilirken Ladin'in şovunun o günün amaçları için en büyük gün olduğunun görüldüğü belirtiliyor.

Çekim sırasında Ladin'in çok rahat olduğu belirtilirken toplantıya bir grup Pakistanlı gazeteciyle beraber Çinli gazetecilerin de davet edildiğinin görüldüğü ifade ediliyor.

Gazeteciler toplantıda çok sıkı güvenlik önlemi olduğunu ve sadece Ladin ile yanındaki 2 kişinin tek kare fotoğrafını çekebildiklerini söylüyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler