HABER

Emir Sarıgül "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi

Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün "mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün "mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun, 18 Aralık 2014'te Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajdaki "mafya ile tehdit edildikleri" iddialarına ilişkin resen başlattığı soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, Şişli Belediye Başkanı İnönü'nün bir süre önce savcılığa verdiği ifadede şikayetçi olduğunu belirttiği Emir Sarıgül, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Emir Sarıgül'ün, soruşturmayı yürüten savcılığa "şüpheli" sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi.

- Olayın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajda eski başkan Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiası üzerine, resen soruşturma başlatmıştı. Hayri İnönü, bir süre önce savcılığa verdiği ifadede, Emir Sarıgül ve Mustafa Sarıgül'den şikayetçi olduğunu belirtmişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön