Emniyet Müdürü: Talimatı doğru anladık, bellerini ve kafalarını kırıyoruz

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, polis tarafından durdurularak aranan yolcu otobüsünde 10 kilo 523 gram sentetik uyuşturucu bonzai ele geçirilirken, 2 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatının bazı kesimler tarafından yanlış anlaşılmış olabileceğini ancak kendilerinin talimatı doğru anladıklarını belirten il Emniyet Müdürü Metin Alper, "Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız" dedi.

Bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'dan Adıyaman'a gelen bir yolcu otobüsünü Gölbaşı ilçe girişinde oluşturulan kontrol noktasında durdurup arama yaptı. Narkotik köpeği 'Zeta'nın da katıldığı aramada otobüsteki valizlerden birinde 10 kilo 523 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucuya el konulurken valizin sahibi olduğu belirlenen yolcular M.Ç. ve S.K. gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Yapılan incelemede şüphelilerin sahte kimlik kullandığı ve M.Ç.'nin 17 ayrı suçtan arandığı, 35 yıl da kesinleşmiş hapis cezası olduğu bulunduğu, S.K.'nın ise 4 ayrı suçtan arandığı belirlendi.

Operasyonu değerlendiren İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatının bazı kesimler tarafından yanlış anlaşılmış olabileceğini ancak kendilerinin talimatı doğru anladıklarını belirtti. Alper, uyuşturucuyla mücadeleye aralıksız devam edeceklerini belirterek, "Yakalanan bonzainin piyasa değeri yaklaşık 400 bin lira civarında. Adıyaman'da daha önceden böyle büyük miktarda bonzai yakalaması olmadı. Hatta çevre illerde baktığımızda bonzai anlamında yüklü miktarda bu şekilde bir yakalama olmamıştı. Bu anlamda bataklığın kurutulmasına yönelik bir çalışma olduğunu değerlendirebiliriz. Adıyaman ilimize uyuşturucunun girmesine müsaade etmemeye çalışıyoruz, çalışacağız. Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız" dedi.

SOYLU NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman, beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir" demişti. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
kafalarınıda ellerinide bellerinide kırın Ellerinize sağlık müdürüm
mahkemelerı kapatın boşuna masraf o halde.... bırgun olurda butun emnıyet mudurlerı gereksız derlerse kızmayın
uyuşturu tacirlerine cesaret verici yorumunu kınıyorum.
@brsa38 Cesaret verici değil. Cahillere karşı bir yorum. Mahkeme hukuk sanada lazım. Biri çantana bunu koyarda ben masumun diyene kadar belini kafanı kırarsa görürsün anyayı konyayı bre cahilll
@brsa38 mahkeme neye lazım hemşerim. bu hakim savcılar olmasa, polis hukuku bunlardan daha iyi temsil eder. onlar hukuksuz yasalarla millete zulmediyor. polis kendisi hukuk kurulları oluştursa, bu zulmü yapmaz, kısa sürede adapte olur. esasen polisin yasanın, ve hukuksuz yasaya uyma suçu işleyen savcının, hukuksuz emirlerini tatbik ederek dahi, hem Allah hem de millet önünde suç işlemektedir. Bu hakim savcılar hukuk tatbik etme dertleri de yok imanları da yok bilinçleri de yok.
İYİ GÜZEL BU BEL KAFA KIRMAYI HER YERDE ÜLKEMA VATANIMA BAYRAGIMA CUMHURİYETİME LAİK VE DEMOKRATİK DÜZENİ KORUMADADA ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINI KORUMADADA BEKLİYORUZ İŞLLH
bravo
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler