HABER

"En düşük öğretmen maaşı 1100 YTL olmalı"

SAMSUN (İHA) - Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, "Öğretmenlerimizin kutsal görevini daha verimli bir şekilde yerine getirmeleri için, ülke gerçekleri göz önüne alınarak en düşük öğretmen maaşı bin 100 YTL'ye çıkartılmalıdır" dedi.

Eğitim-İş Bafra Temsilciliği'nde bir basın toplantısı düzenleyen Yüksel Adıbelli, ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerin hak ettikleri yaşam şartlarının sağlanması gerektiğini ifade etti.

Adıbelli, "Ekonomik sorunları gün geçtikçe daha da büyüyen öğretmenlerimizin, özlük hakları başta olmak üzere çalışma şartları ve ortamları da sorunlarla doludur. Öğretmenlerimizin kutsal görevini daha verimli bir şekilde yerine getirmeleri için, ülke gerçekleri göz önüne alınarak en düşük öğretmen maaşı bin 100 YTL'ye çıkartılmalıdır. Günümüz gerçeklerine uygun olarak çocuk yardımı 100 YTL'ye, çalışan eş yardımı 150 YTL'ye yükseltilmelidir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön