HABER

Erdal Şenel'in gözaltı süresi 1 gün uzatıldı

Erdal Şenel'in gözaltı süresi 1 gün uzatıldı

İSTANBUL (İHA) - Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Genelkurmay eski Hukuk Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel'in gözaltı süresi 1 gün uzatıldı. Avukatı, emekli Tümgeneral Şenel'in ifade verme işleminin henüz başlamadığını, ancak dün gece delil tespit çalışması yapıldığını belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen avukat Abdullah Kaya basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Müvekkili emekli Tümgeneral Erdal Şenel'in ifadesinin alınmasına henüz başlanmadığını belirten Kaya, "Biz başlamasını bekliyorduk. Polisin kendi soruşturması devam ediyor. Dün gece müvekkilimle ilgili bir delil tespit çalışması yapılmış. Biz basına çok teşekkür etmek istiyoruz. Emniyet mensupları nezarethanede gerekli ilgi ve özeni gösteriyorlar. Özelikle kaloriferi daha çok açmışlar. Battaniyede veriyorlar. Müvekkilim kendilerine çok iyi davranıldığını söylüyor. Ama tabi nezarethane koşulları yaşları gereği bu insanlar için belirli olumsuzluklar yaratabiliyor. Fakat polis arkadaşların davranmışları çok iyi. Özellikle müvekkilim bunu söylüyor. Önemli olan burada şüpheli haklarının korunması" diye konuştu.

Avukat Abdullah Kaya, müvekkilinin neyle suçlandığını soran gazetecilere ise "Neyle suçlandığını öğrenemezsiniz diyorlar. Polis arkadaşlarımız dışında kimse bizimle muhatap olmuyor. Ama bize bilgi vermiyorlar. Açıkçası ben avukat olarak şuan neyle suçlandığını bilmiyorum" diye yanıt verdi.

"İfade süreci ne zaman başlayacak" sorusuna ise Kaya, "Müvekkilimin gözetim süresi bir gün daha uzatıldı" şeklinde yanıt verdi.

Kaya, "Polis nezarethane dışında başka bir yerde kalabileceklerini teklif etmiş ama onlar kabul etmemiş. Benim müvekkilimin evinde ele geçirilen herhangi bir şey yok. Delili tespitine ben de çağrılmadığım için ne olduğunu bilmiyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön