HABER

Erdemir'in hedefleri büyük

ZONGULDAK (İHA) - Erdemir Genel Müdürü Şener Macun, şirketlerinin 2002 yılında yurtiçi ve yurtdışında kurulu kapasitelerin satın alınması, yeni kapasitelerin kurulması ve üretim ile değişim ve gelişim hamlesini sürdürerek bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini bildirdi.

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (Erdemir) Genel Müdürü Şener Macun, İHA'ya yaptığı açıklamada, risk almadan değişmemenin daha büyük risk olduğunu söyledi. Dünyada yeni ekonomik modelin, değişim üzerine kurulduğunu anlatan Macun, "Klasik üretim ve pazarlama alışkanlıkları terk ediliyor. Teknolojik gelişmeler ışığında, yeni üretim ve pazarlama stratejileri geliştirmemiz zorunlu hale geliyor. Yeni teknolojileri ve yöntemleri kullanarak her türlü bilgiye süratle ulaşabilir duruma gelişimiz, yeni fırsatlar ve avantajlar yaratmaktadır. Veri tabanımız genişlemekte, seçeneklerimiz artmaktadır" dedi. Şirketleri büyütmenin beraberinde riskleri de getirdiğini kaydeden Şener Macun şunları söyledi:

"Şirketlerimizi büyütmek, daha verimli çalışmak, yeni yatırımlar yapmak, yeni ürünler geliştirmek, dünya piyasaları ile entegre olmak için karşımıza pek çok fırsat çıkıyor. Elbette yeni fırsatlar, yeni riskler getirmektedir, ancak hedefler ve stratejiler ile değerlendirmeler yapılmalı, cesur davranılmalıdır. Risk almadan statik kalmak, değişmemek daha büyük bir risktir."

"BÖLGESEL PAZAR GÜCÜ OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ" Erdemir'in dünya şirketi olma yolunda değişim ve gelişim hamlesini sürdürdüğünü anlatan Macun, "Erdemir bir dünya şirketi olma inancı ve iddiasını sürekli iyileştirme ve modernizasyon, kaynaklarını verimli kullanma becerisi, rekabet edilebilir kalite ve fiyat ile kariyer planlamasına önem veren insan kaynakları politikaları ile sürdürmektedir. Şirketimiz, 2002 yılında büyüme stratejileri çerçevesinde önemli adımlar atarak, yurtiçinde ve yurtdışında kurulu kapasitelerin satın alınması, yeni kapasitelerin kurulması veya üretim, yatırım ve yönetim alanlarındaki birikimlerini şirketler kurarak değerlendirme çalışmalarına hız vermiş, İsdemir ile birlikte Avrupa'nın en büyük 10 çelik üreticisinden biri konumuna ulaşmıştır. Son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarıyla, hızla dünya çapında üstün bir rekabet gücüne kavuşan ve modern bir şirketler topluluğu kimliği kazanan Erdemir, değişim ve gelişim hamlesini sürdürerek, çelik sektöründe bölgesel bir pazar gücü oluşturmayı hedeflemektedir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön