Erdoğan: "Bize yakışan kardeşliğin dilini yüceltmek"

Ankara (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevruz'un bolluk ve bereketiyle bahar mevsiminin gelişini simgelediğini belirterek, "Bu bayram sevincini yaşarken ve yaşatırken bize yakışan, şiddetin, kinin, nefretin dilini tamamen terk etmek ve sevginin, barışın, kardeşliğin evrensel dilini yüceltmektir" dedi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan, Nevruz Bayramı'nın bahar mevsimiyle birlikte tabiattaki yenilenme ve tazelenmeyi müjdelediğini, Nevruz'un yeni bir başlangıcın sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olduğunu kaydetti.

Nevruz Bayramı'nın, başta bütün Türk topluluklarında olmak üzere Anadolu'dan Kafkaslar'a, Orta Asya'dan Orta Doğu'ya uzanan geniş bir coğrafyada yüzyıllardır aynı ruhla kutlandığını anımsatan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Bolluk ve bereketiyle bahar mevsiminin gelişini simgeleyen Nevruz, aynı zamanda, hayata ve birbirimize yeni bir coşkuyla, yeni bir umutla sarılmak için bir çağrıdır.

Milletçe bu çağrıya uymaya, sevgi, barış ve kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi canlı tutmaya devam edeceğiz.Bugün yakılan ateş, şiddetin ve öfkenin değil, aksine ruhlarımızdaki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin kandilidir.

Unutmamalıyız ki bu günler, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin her zamankinden daha çok öne çıkması gereken günlerdir."