HABER

Erdoğan: ''Erken seçim yok''

Erdoğan, 7 yıl boyunca her yıl başında koydukları hedeflerin hemen hemen tamamını yakaladıklarını, bazılarında hedeflerin üzerine çıktıklarını belirtti.

TBMM (A.A) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim tartışmalarıyla ilgili olarak, ''Aklı selim sahibi insan, bu ülkeyi seven bir insan bu ifadeyi kullanmaz. Her şey gayet başarılı şekilde yürürken, kalkıp da böyle bir ifadeyi ortaya atmak, Türkiye sevdası değil, ancak 'Türkiye'ye karşı ben nasıl bir tuzak kurarım?' budur. Ama işin başında 5 yıllık iktidar kendisine verildiği halde 3,5 yılda kaçan iktidar yok'' dedi.

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan Erdoğan, 7 yıl boyunca her yıl başında koydukları hedeflerin hemen hemen tamamını yakaladıklarını, bazılarında hedeflerin üzerine çıktıklarını belirtti. Küresel krizden öncede de 7 yıl boyunca ulusal ya da uluslararası krizlere şahit olduklarını anlatan Erdoğan, ''Bakın, yanı başımızda Irak'ın işgali, terör saldırıları, seçimler, kapatma davası. Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi ekonomiyi derinden etkileyecek gelişmeler, badireler yaşadık. Ama Türkiye, güçlü ekonomik yapısı, güçlü iktidarıyla kriz yönetimindeki başarısıyla tüm bu belirsizlik noktalarını aştı ve hedeflerine, bugünlere ulaştı'' diye konuştu.

Erdoğan, 2010 yılının ilk günlerinde karamsarlık, kötümserlik yüklü yorumlar, açıklamalar, analizler yapıldığını, aklıselim olanların da olumlu şekilde güzel açıklamalar yaptığına işaret ederek, şöyle konuştu:

''Lütfen dikkat edin, 7 yıl boyunca her yıl başında bunu yaptılar. Her seferinde yanıldılar ama bu karamsarlıktan vazgeçmediler. Her seferinde yanıldılar. Şimdi yeni bir şey daha gündeme getirmeye başladılar. Ne diyorlar? Seçim. İnanın bir aklı selim sahibi insan, bu ifadeyi kullanmaz. Bu ülkeyi seven bir insan bu ifadeyi kullanmaz. Her şey gayet başarılı şekilde yürürken, kalkıp da böyle bir ifadeyi ortaya atmak, Türkiye sevdası değil, ancak 'Türkiye'ye karşı ben nasıl bir tuzak kurarım?' Budur. Ama işin başında 5 yıllık iktidar kendisine verildiği halde 3,5 yılda kaçan iktidar yok. Milletinin verdiği vekaleti sonuna kadar kullanacak bir iktidar var. Bakın 8. yıla girdik. Onlar aynı alışkanlıklarını devam ettiriyorlar, varsın devam ettirsinler. Biz kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Ama onlar şunu bilmiyorlar; bir yatırımcı ülkesinde yatırım yaparken önce istikrara bakar. Küresel sermaye bir ülkeye giderken, önce o ülkedeki istikrara, güvene bakar. İstikrar, güven varsa o ülkede gelir, yatırım yapar, eğer yoksa yatırımı yapmaz. Siz eğer bu ülkede muhalefet olarak yapacağınızı değil de yaralamak için, olumsuzluk adına ne konuşulması gerekiyorsa, bunu konuşursanız, bu millet size oy vermez, sizi iktidar yapmaz, bunu böyle bilin. Milletim soruyor, 'Peki arkadaş sen ne yapacaksın?' diyor. Sen ne yapacağını söylemiyorsun ki...''

Geri Dön