Erdoğan'ın 'Bunu dışarıda konuşmam' dediği HDP açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mahalle Başkanları Toplantısı’nda yaptığı HDP ile ilgili konuşma, kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumartesi akşamı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen ‘Mahalle Başkanları Toplantısı'nda, “Bunu dışarıda konuşmam” notuyla yaptığı HDP açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

“MARKAJA ALACAKSINIZ”

Twitter'da yayılan görüntülere göre Erdoğan’ın ifadeleri şöyle:

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsanız. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım.

Alacaksınız sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bu çalışmayı yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız. Yani bizim arkadaşlarımızdan önce onlar gelmemeli. Sandık müşahitlerimiz, müşahitler noktasında sandık kurulu üyelerinin dışında sandık müşahitleriyle bizim oralara takviye yapmamız lazım. Olur ya, diğerlerinden gelmeyen olursa sandık kurulu başkanı kimse, oradan müşahitlerden kim önce gelirse onu alacak. O kişi sandık kurulunun ikinci ya da üçüncü üyesi olabilir.

"İŞ ÇANTADA KEKLİK DEĞİL"

"Burada bu defa neyi kazanırız? Sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Yani burada çok hassas olmamız lazım. Bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Yani bunları geçmişte çok yaşadık. Eğer bunu sağlama alırsak, İstanbul’da başlamadan işi bitirmiş oluruz. Değerli arkadaşlar tabii 13 gün var. İş çantada keklik değil. Şu anda kamuoyu araştırmalarında falan öyle iş bitmiş havasında değil, söyleyeyim. Bu neyi gösteriyor? Son seçimlerde yaşadığımız olay; 7 Haziran, 1 Kasım… Bakın, bir 7 Haziran yaşamamalıyız. Aynı şekilde 1 Kasım yaşamamalıyız. Yani iş bıçak sırtı olmamalı. Şunu bilmenizi istiyorum. İstanbul, Türkiye’nin adeta 81 vilayeti burada temsil ediliyor. Buradan çıkan netice Türkiye’nin neticesidir.”

Okuyucu Yorumları 87 yorum
gayet normal bunda ne var şimdi? seçime giren hangi parti taktik izlemiyor ki? iş çantada keklik değil diye milletvekilini peşkeş çekenler varken bunu mu konuşur olmuş sosyal medya? ulan hdpye oy verip askere kurşun olarak döndürecek mideniz varsa buyrun verin zaten millet alıştı ihanetlerinize.
ne diyelim malumun ilk ağızdan ilanı. iktidar elden gidiyeaah.
@sevketsevki HANGİ TAKTİĞİ UYGULARSAN UYGULA.CHP NİN NE DEDİĞİDE ÖNEMLİ DEĞİL.BİZ SÜLALECE YAKLAŞIK 1,000 KŞİYE YAKIN CHP Lİ OLARAK İLK TURDA HDP ,2. TURDE CHP DİYECEĞİZ.2 TANE ALTERNATİF VAR,TAYYİP YA TOPAL ÖRDEĞE DÖNECEK YADA ABBAS YOLCU GİDECEK.
@sevketsevki kendinizi fırında görüyorsunuz.80 yıldır iktidara açsınız.eğer ki insanlar 80 yılönceki zulme razı olup sizi istiyorlarsa bence onlara RTE çok bile.
@kedicik6801 doğru demişsin.80 yıldır iktidar olamamışız ama her şeyin suçlusu chp zihniyeti.muhalefette kalarak herşeyi biz satmışız.
80 yıl önce sana veya ailene ne zulüm yapılmış dangalak.papağan gibi sahibinizin her söylediğini tekrarlamaktan vazgeçin.kendi beyninizi kullanın.varsa tabi.
@kedicik6801 madem 80 yıldır iktidara gelemiyuoruzda neden chp şunu yaptı bu yaptı diye anlatıp duruyorsunuz.
@berkuygurc sırf cevap verebilmek adına üyelik açtım. şahsen hdp li olarak ilk turda barajıların yıkılmasına destek veren chp ye ikinci turda sapına kadar 'İNCE'' deriz. bize güvenin diyarbakır chp mitinginden bizi hatırlayın.
@sevketsevki basiretsizlik senide esir almış. daha kendi oyuna sahip degilsin birde aklınca algı oluşturuyorsun. senin gibi sallayıp daha eşinin oyunun rengini bilmeyen sözüm ona siyaset öühendiscikleri çok var bu ülkede
yani diyorki sandık görevlisinin tümü AKEPELİ olsun! orda ali cengiz yaptığınızda adalet haklıdan değil güçlüden olsun. .. çal çalabildiğin oyu maskeniz indiğinde belki geç olucak lakin AKP ye oy veren kardeşlerimiz en fazla sana sövücek olanlardır. çok geç olmadan gözlerinizdeki perdeyi kaldır ey halk. bi insanı seviyorum gönül bağım var, diye oy atma! kişiler geçicidir devletin bekası kalıcıdır. hz. Ömer in adeleti bu değil, din bu değil..
Biz sözümüzü söyledik, başkan olamasın olamayacaksın
sizin selo baskzn gecen secimdede ayni seyi söylüyordu
eee ne var şimdi bunda?
Kafayı yemişler bunlar. Koltuk uğruna her şeyi yaparlar.
Çok ilginç şeyler olacak bu seçim. İnancım çok büyük değişimin geleceğine. Ayrıca bu değişimin Türkiyem adına çok yararlı olacağına. Allah yardımcımız olur da saray hayatı sona erir umarım..
LANET OLSUN SEÇİMİNİZE
aboww videoyu çekenin vay halineee
allah bilir bunun gibi daha neçok konuşmalar vardır neyse korkmayın diyecem ama korku başa beladır bizde gizli saklı olmaz allahın izniyle baraj aşılaca ve her iki tarafta bize muhtaç olacak görücez bakalım mahalleliler
montajcı fetocüler iş başında
isinize gelmedimi ya terorist ya fetocu bu millet uyandi artil 24 haziranda fetonun siyasi ayagina yatgi dewreye girdiginde bakalim kim neymis cikar ortaya
inadına ona oy verecem
4 secimde 3 kez mhp ye bir kez akp ye oy veren olarak bu sefer size oy vermeyecegim. Yaptiginiz hic iyi birsey degil
Kim kimi markaja alıyor,görürsünüz 24 ünde
Özel çalışma yapın hdp e oy vermesinler diyor. Allah bilir medya ya yansımayan o insanlara nasıl baskı kullanılacak.
mynet ne kadar AKP düsmani var seni okuyor ne hikmet sende ona göre haber yapiyorsun sonuna kadar DEVAM
Adam koltugu korumak icin Mit i kullaniyor Polisi kullaniyor Yetmiyor yolsukluk yapin diyor Kusura bakma ama s3n bittin
7 hazirandan beterini yapacağız sana doğuda sen rüyanda bile Hdp'yi göreceksin Kürt düşmanısın Kürt sorunu bitmiştir değil mi o kadar insan öldü halen de çatışmalar var tabi bilal güvende. Hdp'yi Kürtleri eleştiren muhalifler bakın çoğu ilde ilçede Hdp % 90'lara kadar oy çıkarıyor kalkıp Kürtlere laf atıyorsunuz ! Akp'ye oy veren Kürtler genelde asimile ettiğiniz hani daha önce raporlar çıkarıyordunuz ya neresi Türkleşebilir neresi dilini unutabilir diye raporlar planlar kuruyordunuz ya işte oralarda akp kazanıyor ama aslını unutmayan % 70 80 90 Hdp diyor siz izmire bakın % 28 akp çıkıyor!
ne var bunda hdp denen sülüklerin baraj altı kalması bizi çok daha iyi yere getiri diyor.bizi kurtarır demiyor.sazan gibi atlayıp yorum yapan da var içindekini yorumlamışsın . yani başka partiler tüm seçime giren partilerin barajı geçmesinimi diliyor.şimdi cehape AK PARTİNİN barajı geçmesinimi istiyor.sonucu siz değerlendiremiyorsunuz.ah mak lar topluluğu.
@kedicik6801 sülük dediğin 10 milyon insan geri zekalı.
fotomontajjjj nalannnnn yalannnnn
oyumuz mv.seçiminde hdp ye.cumhur seçiminde Muharrem İnceye.TAMAMMI MİLLET.
Mynet utanmasan oylar hdp ye diyeceksin.
hdp oylarınızı bunlara kaptırmayın
İNADINA ÖZGÜRLÜK İNADINA BARIŞ İNADINA HDP
Doğru söylemiş adam Türkiye yi bu noktaya getirmis , Türkiye de fakirlik bırakmamış mazlumların mağdurların umudu olmuş dünya iki üç çapulcu ya mi bıraksın bir kürt olarak Ak parti..
sen kurt degilsin sen yalamasın sen kendini paraya satmis birisin umarim utanırsın tabi yuzunun ar perdesi yirtik degilse
sandık kurulunda çoğunluğu sağlarsak başlamadan işi bitirmiş oluruz ne demektir?yani oyları çalmaya sandık kuruluyla başlıyoruz diyor.
ben akpli olarak siz defolun diye hdpye oy verecem
anlasildi simdi sellehatin demirtasi niye icerde tuturdugunu adelletsizlik daha da ortada simdi vay be !
HDP SEÇMENİ PARTİSİNİ RİSKE ATACAK KARALAYACAK HİÇBİRŞEYE MÜSADE ETMEMELİDİR...SAKİN BİR TAVIR SERGİLEMELİDİR...OYUNA GELMEMELİDİR
hayatta 1 defa doğru birşey yap. gider ayak deveye sormuşlar neren eğri durumu neresi doğruki.
desene Tek rakibim HDP :)
kulaklarıma inanamıyorum. ne yapacak bu sandık başkanları peki, işi nasıl başlamadan bitirecek?
TDk'da markaja almak:"birinin hareketlerini engelleyici bir biçimde yakından izlemek, ne yaptığını gözlemek. Bumu demokrasi, adalet, eşitlik.. Korkuyoruz düşüncelerimizi söylemeye, korkuyoruz kürtçe müzik dinlemeye, korkuyoruz Ömer'in adaletini beklerken Yezidin zulmünü görmeye. Ne diyor Allahın resulü "Bir devlet küfürle ayakta durur, zulümle ayakta durmaz" Selam olsun kalbi adalet dolu gönüllere..
ALLAH'IM ŞU RAMAZANIN ŞU AREFENİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE; ŞER İNSANLARIN ŞERRİNDEN BU ÜLKEYİ KORU YA RAB...SİNSİ PLANLARIN İÇİNDE OLANLARI BERTARAF EYLE...GÜÇLÜNÜN HAKLI OLDUĞU DEĞİL HAKLININ GÜÇLÜ OLDUĞU GÜNLERE KAVUŞTUR...
Ülkede ne kadar hırsızlık ve yolsuzluk akp den çıkıyor, el insaf yani bu kadarda gidilmez bir partinin üzerine..
VAY CANINA..BAŞKA NE DOLAPLAR DÖNDÜRÜYORLAR KİMBİLİR.
HIRSIZ DEYINCEDE KIZIYORLAR :)
ne demiş adam gizli saklı bi şey bunda gayet doğru
Sn.RTE bu Kürt Vatandaşlar senin biletini kesecek inan buna,çünki bütün Kürt Kardeşlerimizi PKK'lı ilan ettin.Birde çıktın benim Eşimde Kürt dedin.Ben sizin Eniştenizim dedin.Ama Kürtler artık AK partininde,HDP'ninde ne olduğunu biliyorlar.Onlarda TAMAM diyorlar..
islam dinini kullanarak koltuklarını daim ettiermeye çalışanlar islamın ne kadar kulanılamıyacagını bu secimde gösterecek
Diğer Haberler