HABER

Erdoğan'ı ağlatan sahne

Erdoğan'ı ağlatan sahne

Başbakan Erdoğan, İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlileri ziyaret etti. Gördüğü manzara karşısında duygulanan Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.

İŞTE BAŞBAKAN'I DUYGULANDIRAN ANLAR

Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırılarında yaralanarak Türkiye'ye getirilen Filistinlileri, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Erdoğan, ağırlıklı ortopedi, genel cerrahi ve yanık ünitelerinde tedavi altına alınan yaralılar hakkında, doktorlardan bilgi aldı. Erdoğan bazı hastaların anlattıkları ve yaralarını görünce gözyaşlarını tutamadı.

Hastaneden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, yaralıların durumuna ilişkin bilgi verdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

İŞTE BAŞBAKAN'I DUYGULANDIRAN ANLAR

"Biliyorsunuz 10 yaralıyı, gönderdiğimiz ambulans uçağımız, refakatçileri ile birlikte aldı, geldi. Aslında bu ambulans uçağımız 40 yaralıyı, refakatçileri ile beraber alıp gelmeye müsait uçağımız, ona göre hazırladık. Hatta giderken ilaç götürüp, daha sonra hastaları getirme noktasında... Fakat şu ana kadar maalesef yaptığımız bütün görüşmelerde daha fazla hasta alabilme imkanı olmadı. Fakat sürekli irtibatlarımız devam ediyor. Daha fazla yaralı getirebilme noktasında, temenni ederiz ki oradaki yaralıları buraya sevk noktasında o imkanları yakalayalım. Şu anda yaralılar genelde, zannediyorum ki bu fosforlu bombalar neticesinde daha çok yanık, bunun yanında şarapnel parçaları ile yaralanmış olanlar, bomba neticesinde yaralanmış olanlar. İçlerinden bir tanesinin neredeyse iki bacağının bele yakın bir noktada kesilmiş vaziyette. Bunların yanında bel, boyun, buralardan aldıkları şarapnel, mermi gibi şeylerden dolayı felç olmuş durumda olanlar var. Gerçekten bunlar genç çocuklar. Bu durumları da var. Şu anda 10 yaralı ile sağolsun arkadaşlarımız en iyi şekilde ilgileniyorlar. Bu süreç, buradaki tedavileri bitene kadar devam edecek. Refakatçileri ile aynı hassasiyet içinde, onları da burada misafir edeceğiz, hastalarının yanında kalıyorlar. Mısır'daki temaslarımızı aynı şekilde Dışişleri kanalı ile devam ettiriyoruz, bu süreç de devam edecek."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön