HABER

Ermenistan, Eurovision'da geri adım attı

Eurovision'da Atatürk'e hakaret etmeye hazırlandılar. Ama hevesleri kursaklarında kaldı. Ermenistan'ı temsil edecek olan grup Eurovision'a katılmayacak. Eurovision'da sözde Ermeni soykırımını konu eden bir şarkıyla Ermenistan'ı temsil etmeye hazırlanan System Of a Down'un hayalleri suya düştü. Türkiye'nin tepkileri üzerine Ermenistan, Eurovision'a Türk düşmanı ırkçı grupla katılmama kararı aldı. Ermenistan kendilerini temsil edecek şarkı ve sanatçıyı araya dursun, Hadise'nin 'Düm Tek Tek'i şimdiden dillerde.

MÜDAHALE İSTEMEDİLER

System Of a Down grubunun Eurovision'a katılmak için Ermenistan'dan tek isteği vardı. Küfür, hakaret dolu şarkı sözlerine müdahale edilmemesi. İşte bu istek hem Ermenistan hem Türkiye hem de Eurovision hazırlık komitesinde rahatsızlık yarattı. Ancak hem Türkiye'den gelen tepkiler hem de Avrupa yayın birliğinin 'Eurovision'a siyasi şarkılar katılamaz' uyarısı üzerine, Ermenistan Eurovision'a System Of a Down'la katılmama kararı aldı.

NEDEN VAZGEÇİLDİ?

Bazı kaynaklara göre Erivan yönetimi Türkiye-Ermenistan arasında milli maçla başlayan yakınlaşmanın yaşandığı bir dönemde, böyle bir temsilin, ülkesini zor durumda bırakacağını düşündü ve System Of a Down'dan vazgeçti. Grubun menajeri yaptığı açıklamada, System Of a Down'ın Eurovision'a katılmayacağını doğruladı. Böylece grubun Eurovision'da piyasa yapma hayali de suya düştü. Bir başka deyişle Ermeni grubu Eurovision'da 'hadise' çıkaramayacak ama sahnede Türkiye'nin 'Hadise'si olacak. Ermenistan şimdi Eurovision'da kendilerini kimin temsil edeceğini tartışa dursun, Türkiye'nin Eurovision şarkısı 'Düm Tek Tek'se şimdiden dillerde.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler