Ermenistan'dan Türk çobana ateş

Kars'ın Arpaçay ilçesinde yaylada hayvanlarını otlatan çoban, Ermenistan sınırına geçen hayvanını almaya gittiği sırada Ermeni askerlerince açılan ateş sonucu yaralandı.

Ermenistan'dan Türk çobana ateş

KARS (CİHAN)- Kars'ın Akyaka ilçesinde hayvanlarını otlattığı sırada sınırı geçerek doğum yapan hayvanını almak için sınırı geçen çoban Mustafa Ülker(35) açılan ateşle yaralandı. Ermeni askerlerince alı konulan çoban daha sonra hayatını kaybetti.

Kars Valisi Eyüp Tepe Cihan Haber Ajansı (Cihan)'a yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Akyaka ilçelerinde Ermenistan sınırı arasında kalan Akyaka yaylasında hayvanlarını otlatan Mustafa Ülker'in (35), dikkatsizlik sonucu Ermenistan topraklarına geçtiğini bu sırada Ermenistan tarafından açılan ateşle yaralandığını söyledi.

Vali Tepe; yaşanan olayla karşı tarafının merhametinin olmadığının aşikâr olduğunu gördüklerini sonuçta ise bugün yaralı vatandaşlarını kaybettiklerini ifade ederek, "Şu an Akyaka kaymakamımız ve Tugay Komutan Yardımcımız vatandaşımızın naşını almak için Ermenistandalar. Burada vatandaşlarımıza şu uyarıda bulunmak istiyorum sınırlarda daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerekiyor. Bir ot için veya farklı bir durum için karşı tarafın anlayış göstermesi söz konusu olamayabiliyor.”dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Pkk yıllardır vuruyor, suriye yeni başladı şimdi Ermenistan bir deneyelim bakalım sesleri çıkacakmı dedi Anadolu topraklarında halkı hedef olmuş gelenin gidenin vurduğu bir ülkede yaşıyoruz vergilerimizi ödüyoruz ama bizi koruyacak bir otorite maalesef yok.
israili unutmuşsun
hey akp güzel ülkeyi ne hale getirdin vatandaş koyununu almaya çalışır ermeniden mermi yer, asker sınırı bekler kaçakcıdan mermi yer yazıklar olsun size pkk ülkenin gündemini belirler sizi allah bildiği gibi yapsın
Siz bu şerefsizlere bu kadar yüz verirseniz olacağı budur. Bir çoban orayı istila etmeye girmemiş, sadece hayvanını ve yavrusunu almak istemiş. Çobanı öldürmek mi gerekirdi şerefsiz ermeni. Hepimiz ermeniyiz diyen kodoşlara duyurulur.
Hepimiz ermeniyiz diyenlere duyurulur.İşte siz busunuz.
helal olsun kardesim kapak olsun vatan hainlerine.. Aslinda ermeniyiz deyenleri sinira birakacan gecsinler hic deilse ermeniler bizim icin onlari temizler.. bu sayede soy kirim yaptikda deyemezler akilli cozum :)
HADİ AKPLİ DELİKANLILAR GÖZÜNÜZ AYDIN ERMENİLERDE BAŞLADI KASIMPAŞALI TAYİP NERDE DELİKANLI TAYİP KASIMPAŞADANDA NE DELİKANLI ÇIKARMIŞ
aferim ermenistana ve diğer ülkelere bu akp zihniyeti başa gelince türkiyeye kafa tutan kalmadı hani angazman kuralları vardı bazı şerefsizlerin gücü süriyeye yetiyor çünkü orda iç karışıklık var fırsattan yararlanarak hani o angazmanlarını ermermeniye uygulayın sizi 24 saatte silsinler tarihe gömsünler şimdi atatürkte yok götünüzü kurtarsın hodri meydan deneyin erkekse erdoğan
BU NASIL BİR ÜLKE ÇOBAN SINIRDAN GEÇİYOR KARŞIDA İNEK OTLATIYOR ÖBÜRÜ PETROL BORUSU DÖŞÜYOR 1000 KİŞİLİK GURUPLAR ATLARLA KAÇAKÇILIK YAPIYOR BİZDE BATIDA ZANNEDİYORUZ Kİ SINIRDAN KUŞ UÇMUYOR İNEK GEÇİYOR,BASINA BAKDIĞIMIZDA ANKARAYA ODAKLANMIŞ YOK ŞU GENERAL EMEKLİ OLACAK YOK BU GENERAL İSTİFA EDECEK BU NASIL BİR ÜLKE BİLEN AÇIKLASIN
o akıllı çobanın sınırın sıfır noktasında ne işi varmış. biraz geride otlatsın. biliyor ki komşunun gözü bizim topraklarda her fırsat buldukça iğrençliğini gösterecek.. şu işe bak bir çoban yüzünden neler yaşanıyor .....
o vatan toprağının her karışı benim dedemin kanıyla sulandıysa en uç noktasına kadar kullanmakta benim hakkımdır.Komşunun gözü var diye erzuruma kadar çekilelim istersen ya Allah için sizde hiç mi kafa çalıştırma yeteneği yok ya ???
ya sen akpyi çok seviyorsun diye çobanlarını feda ediyorsun. ama seni nakpen korumuyor işe böyle ölen ölüyor paralar başkasına gidiyor. hadi senin devletin onada tazmiant versin. vermezki.
adamların sınır kulubesinde mobese bile var. begenmediginiz adamlar haklarını koruyorlar. bizim buralar yol geçen hanı olmuş. ne yapak gelen vuruyor giden vuruyor. bir yahudiyi öldürün böyle kazaleyin dünyayı yıkarlar başınıza ne olcak ölen müslüman. ölen ne olursa olsun kaçakcıysada çobansada (vs) bile bu ülkenin vatandaşı ise. böyle muamele yapılmaması gerekti. SYN. ERDOGAN. BU SİTEM SİZE BOP u gerçekleştirecegiz diye. maskara ettin bu TÜRKİYE halkını. sahipsiz bıraktın sandıkta gömer bu millet seni inşallah. BUNUN HESABINI AHİRETTE NASIL VERİCEN BAKALIM.
şamar oğlanıyız tabi. isteyen istediğini yapar.. onlar yapınca sınır güvenliği biz yapınca faşist devlet.
Adı üstünde "Sınır".Her halukarda korunmalı.Üzücü olay ama vatandaşımız haksız.Biz de aynı uygulamayı bütün sınırımızda yapmalıyız.Adı ne olursa olsun; ister PKK, ister kaçakçı, her kim ne olursa olsun.Eğer ülkemize geçecekse geçmenin bir yeri, bir kuralı var.Olmalı da.
Çoban orayı bilerek veya kasıtlı ihmal etmemişki bana göre açılan ateşte yersiz . Keyfi ermeni askerinin ateş açması orada olayı görüyor. Acilen ermenistan uyarılmalı.
kim uyaracak.
Erdogan uyarir.... Yada ben ermeniyim deyen vatan hainleri :) Zaten iki ucu boklu degnek :)
Konu komsuda bizi ne seviyor vay bee
sınırı geçince ateş etmesi normal, bizim sınır geçince bizde ateş ediyoruz. sınır koruma gereği böyle. dur abi bi dakka nereye mi diyecek,koyununa sahipleneceksin. ihlal masum hale getiriliyor.
süriye sınırı dişinda nereye ateş açmışız böyle dangalak konuşma kömürcü makarnacı zihniyet deneyin bakıyım daha 1 ay önce egede yunan jetleri türk jetlerini 24 saatte 2 kez yerin dibine sokarak dünyaya rezil etti yalan değin diyemezsiniz gidip abd sikayet etiniz zavallılar niye iki jet kaldırıp iki roket sallıyaydınız yapamazsınız çünkü samar olan yaptınınız tsk lerini recep saklanıyor
ne mal yorumcular varmış ya. lafı başka yerlerinden anlayan. sen hrant dink katledilirken sen birşey demiyordun. bu olaydan sonra hrant dinki ananlar vatan haini olur değil mi? siz o zihniyetinizle vatanı koruyacağınızı mı sanıyorsunuz. vatan sizin gibi faşistler yüzünden bölünür eğer bölünürse.
mobessenın ne oldugunu bılıyonmu sen sapsal
Diğer Haberler