Eşinin tedavisi için böbreğini satışa çıkardı

ANTALYA (İHA) - Antalya'da bir kadın, 2 yıldır hasta olan eşinin tedavisini yaptırabilmek için böbreğini satışa çıkardı.

Antalya'da minibüsçülük yaparak geçimini sağlayan Mümin Kara, şeker hastalığından dolayı ayağında çıkan yarayı tedavi ettirebilmek için 2 yıldır çalmadık kapı bırakmadı. Ayağındaki yara dolayısıyla çalışamayan Mümin Kara, elindeki tüm mal varlığını tedavisine harcamasına rağmen bir türlü sağlığına kavuşamadı. Yaşadığı bunalım nedeniyle 2 kez intihara teşebbüs eden Kara, ilaç parası için çektiği kredi yüzünden evine icra geldiğini belirterek, "Ben kimseden para, iş, ekmek istemiyorum. Yeter ki sağlığıma kavuşayım. Ben, eşim ve çocuklarıma çalışarak en iyi şekilde bakarım" dedi.

Eşinin hastalığının ardından bütün düzenlerinin bozulduğunu anlatan Emine Kara ise, "Eşimin sağlığına kavuşabilmesi için böbreğimi satmayı düşünüyorum. Yeter ki eşim bir an önce sağlığına kavuşsun" diye konuştu.

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Emine Kara, "Kızım Betül, oğlum Bekir 3. sınıf öğrencisi. Dersleri çok iyi olmasına rağmen ihtiyaçlarını karşılayamadığımız için okuldan aldık. Ben eşime destek olabilmek için evlere temizliğe gitmeye başladım. Günlük 50-60 YTL alıyordum. Ancak iki kez eve döndüğümde eşimin intihara teşebbüs ettiğini gördüm. Artık işe de gidemiyorum. Artık sokağa çıkmaya bile yüzümüz kalmadı. Hayırseverlerden eşimin tedavisi konusunda destek ve yardım bekliyorum" dedi.